„Gentlemen prefer blondes”

3 мај, 20120
11

Една од најубавите жени на светот е исто така во групата на плавушите, например Мерлин Монро – нејзината коса е вистински симбол на сексапил и чиста женствена сезунзуалност.

Косата на блондинките е боженствено убава, со неверојатна привлечна сила, волшебна и нежна. Таа е белег и носител на чистота, невиност и магија.

Најдобрата комбинација според експертите е светла коса со темен или маслинест тен. Исто така тие советуваат дека најсоодветни бои се земните нијанси на кафеавата, зелената, портокаловата и пастелните бои за облека.

И како заклучок, изберете светла боја за коса ако сте доволно смела и оваа боја одговора на вашето лице и тен на кожата.

Освен тоа многу добро знаете, каков магнет се блондинките за машките очи, срце и…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi