Month: м.г

alek1.jpg
Некогаш беше најголмиот хедонист меѓу холивудските ѕвезди кој без мерка уживаше во добра храна и пијалок, но Алек Болдвин неодамна го промени својот стил на живот. Всушност, пред неколу месеци на Алек Болдвин му беше дијагностициран дијабетес поради кој 53-годишниот актер го исфрлил шеќерот од својата исхрана и се посветил на вежби за тело. Благодарение […]

4rxf.jpg
Купувањето свадебен подарок не е воопшто лесна работа. Особено не за Стјуарт Килганон од Англија. Клиганон од Англија, подарокот кој и го дал на невестата Лиана Стефановиќ не бил воопшто лесна одлука, но во секој поглед е драгоцен и важен за неа. На невестата Лиана и била потребна итна трансплантација на бубрег, а Стјуарт како […]

JK1.jpg
Ни хрватите не останаа имуни на фотографијата која Јелена Карлеуша ја поставила на својот Facebook профил, па  и посветиле текст во кој велат дека пејачката “повеќе открива отколку што покрива”… -Јелена Карлеуша е позната по својот провокативен стил во кој се е извадено на “мегдан”. На својот Facebook профил редовно објавува нови фотографии од снимање […]

j6g78.jpg
Џорџ Вашингтон се најде на чело на листата на десет најбогати американски претседатели во изборот на списанието Форбс. Богатството  на првиот американски претседател било резултат на неговата способност за бизнис, но и наследството и богатата сопруга. Вашингтон поседувал 60.000 хектари земја и 300 робови. Неговиот имот по денешните вредности би изнесувал околу половина милијарда долари. […]

dejvid-beckam1.jpg
Фудбалерот на Лос Анџелес Галакси, Дејвид Бекам, ги победи актерите Рајан Гослинг и Рајан Рејнолдс, кои се наоѓаат на второто и третото место. Бредли Купер и Џејк Гиленхал се наоѓаат на четвртото и петото место. Во изборот учествувале читатели на магазинот Heat.  Во топ 10 влагуваат актерите Роберт Патинсон, Том Харди и Џони Деп. Судијата […]

in.jpg
Осамените индијци можат да создадат речиси вистинско семејство со помошта на виртуелна сопруга. Специално за таа цел е создаден сајтот “Biwihotohaisi.com” каде секој може да си земе електронска сопруга во зависност од своите желби. Изборот е помеѓу 4 жени – веселата и слатка Мили 21 година, 26 годишната Шалини наречена уште амбициозната. Третата невеста сака […]

y5f4y6.jpg
Едно британско истражување ги побива сите постоечки стереотипи дека жените незнаат да паркираат автомобил. Британската паркинг компанија NCP во текот на еден месец снимила околу 2500 воазчи кои ги паркирале своите возила на 700 нејзини паркинг места ширум Британија. Резултатите биле: жените многу полесно наоѓаат паркинг место бидејќи поспоро возат пред се, додека мажите често […]

Madonna.jpg
Популарната пејачка Мадона објавила дека повторно се здружила со американската организација BuildOn за повторно да започне со прокт  во кој престанала да инвестора пред неколку месеци поради финансиски малверзации и слаб менаџмент. “Проектот е голем дел од мојот живот и се радувам што конечно ќе ја реализирам оваа идеја. Мојата организација “Подигање на Малави” ќе […]

2799.jpg
Момчето десет минути се изживувал над својот другар од одделението и потоа го принудил орално да го задоволи за време на големиот одмор. Пожаревац – ученик од седмо одделение од основното училиште „Крал Александар Први“ во Пожаревац, на 19-ти јануари го силувал својот другар од одделението. Момчето кое било злоставувано од својот соученик неколку дена […]

8fo43.jpg
Вилата Tugendhat е гордост и радост на чешкиот град Брно, а наскоро таа ќе биде отворена во ново руво за посетителите. Оваа фантастична градба се реновира од 2010 година. Таа била изградена во 1930 година, а според нејзиниот модерен изглед можеби делува како да е градена во 21 век. За нејзиниот модерен изглед заслужен е […]

hari-poter.jpg
Популарниот актер Даниел Редклиф, најдобро познат по улогата на волшебникот “Хари Потер”, но има и многубројни театарски улоги  во кои игра без блека. Како што открива, му се спрема уште една “гола улога” и тој е баш возбуден поради тоа, а открил и неколку  интимни детали… -Го сакам своето тело и не ми смета да […]

t6791.jpg
Исакин Џонсон, познат под името Скар, кој ја има убиено и потоа изедено својата девојка, планира да се ожени со вампирката Мишел Густафсон. Овој пар инаку се едни од најозлогласените убијци во Шведска, а се вериле во психијатарската болница во која се лекуваат. Исакин осуден е бидејќи ја има убиено и потоа изедено својата девојка, […]

7128.jpg
Кога ќе ја видите Жизел Бундшен или Андријана Лима во бикини, ви застанува здивот, но… Што е со овие жени и девојки чии тела не се толку извајани? Дали тие би требало да имаат ист третман како и врвните модели. Секако! За почеток, во малите бикини неможе да влезат сите припаднички на понежната полвина. А […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris