Month: м.г

frizuri.jpg
И познатите личности, како и “обичните смртници” имаат вакви денови, кога едноставно не изгледаат како што треба. Сеедно дали тргнале во прошетка или се средувале со часови за некој настан или премиера, на познатите од оваа листа заедничко им е тоа што ницните фризури имале лош ден и тоа што не изгледале ниту малку претставително! […]

0651.jpg
Со сите најави и одложувања Фејсбук најголемата социјална мрежа сепак ќе го воведе новиот изглед на сите профили познат како Timeline, или како што комичарот Џими Кимел го нарече “Waste Of Time Line”. Ако веќе сте добиле известување дека задолжително треба да преминете на новиот изглед, а и понатаму само се противите и мислите дека […]

se.jpg
Ако имате проблеми во односот со мажите, овие неколку принципи ќе ви помогнат да имате повеќе успех и среќа во љубовта. Начинот по кој мажот ќе се однесува кон тебе е само проекција на начинот по кој ти се однесуваш кон самата себе. Се она што човек „брка“ или поинаку кажано трча по нешто, тоа […]

kardashian2.jpg
Иако често се критикувани дека не се талентирани, за сестрите Кардашијан не можеме да негираме дека незнаат како да ги продадат своите производи. Овој пат ни една од сестрите од реалити семејството не дизајнирала чевли за Кејт Мидлтон, туку ги здружија силите во заеднички проект. Поточно, Ким, Кортни, и Клое неодамна ја лансираа својата колекција […]

0650.jpg
Таа има само девет години, а може да истепа се пред себе. Ако сега удира вака, можеме само да замислиме за едно десет години што ќе им прави на оние кои ќе и застанат на патот. Доколку ова девојче продолжи да се занимава со бокс, со сигурност и во иднина ќе биде најсилната жена во […]

they-believe101.jpg
Тие се жив доказ дека не се само луѓето оние кои се молат. Она што ние го мислиме како факт, за тоа дека животинските “умови се ограничени во споредба со нашите, не ни дава одговор на прашањата што се случува во нивните умови, за што размислуваат тие, што посакуваат, за што се молат… Една од […]

kira-najtli1.jpg
Откако ги сними филмот “Dangerous Method” во кој одработи провокативни секс сцени, 26 годишната британка Кира Најтли, продолжила по тој пат и снимила секси едиторијал за магазинот GQ. Пред објективот на фотографот на магазинот GQ, Кира Најтли ја покажала својата друга, вамп страна. Актерката открила дека од нејзината последна улога речиси се откажала, бидејќи не […]

tcnh342.jpg
Сликата на Хитлер од 1913 година била ставена на аукција и била продадена за 32.000 евра. На продажба сликата ја ставила аукциската куќа Дарте од Словачка. Нитлеровата слика го покажува одразот на месечината во морето. Сликата која се вика Maritime Nocturno, која во 1913 година ја н асликал Хитлер достигнала цена од 32.000 евра. Почетната […]

3202.jpg
Боите следниве две сезони ќе бидат тесно поврзани со графика и геометриски принтови. Резултат на ваквиот правец во модата е пролетно-летната колекција чанти на Марни што навистина е блаженство за очите.

lepa-brena.jpg
На својот Twitter профил Лепа Брена објавила фотографии од концертот во Белградската арена, а една посебно привлекла внимание на популарната социјална мрежа. Секој ден се повеќе познати личности отвараат свои профили на популарната социјална мрежа, а на ова не одолеала и Лепа Брена. Таа веднаш привлекла внимание со фотографијата која е снимена пред концертот во […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris