Месец: м.г

najteskiot-motor-ginis.jpg
Ви го претставуваме најтешкиот мотор на светот, вистинско чудовиште помеѓу превозните средства на две тркала. Моторот, кој стана сопственик на Гинисов рекорд, е од марката Харзер Бајк Шмиде и го конструирале Тило и Вилфред Зили од Германија. Моторот, кој тежи неверојатни 4.749 тони, влезе во Гинисовата книга на рекорди на 23 ноември 2007 година.

0564.jpg
Дали некогаш сте се запрашале што се случува со секојдневните настани, како одење во кревет или пукање на сијалицата, но сето тоа во забавена верзија?! Еве го одговорот во продолжение, погледнете: httpv://www.youtube.com/watch?v=rU7iYYpSrlo httpv://www.youtube.com/watch?v=LRo-L9zYf-M httpv://www.youtube.com/watch?v=j_OyHUqIIOU

2258.jpg
Ова е Archipelago Cinema, кино кое беше специјално дизајнирано за филмскиот фестивал во Тајланд. Фестивалот се одржа од 9 до 12 март, и од сега натаму ќе се одржува еднаш годишно. Последниот ден од овој фестивал се одржа на ова прекрасно кино, кое е дизајнирано од германскиот архитект Оле Шерен. Неверојатно!

uh98.jpg
Куќата инспирирана од природата е дело на архитектите од Mareines + Patalano. Куќата во облик на лист е лоцирана во Бразил на неколку часа возење од Рио. Во куќата има модерен ентериер и прекрасен базен.

y8h.jpg
Актерката Ен Хатавеј открила дека внесува само 500 калории на ден за да ослабне за улогата на проститутка. Актерката јадела само јаболки и пиела саќе. Ен за новата филмска улога мора за три недели да ослабне седум килограми. Затоа моментално е на диета за да може ја игра улогата на проститутка. Британските медиуми пишуваат дека […]

hun.jpg
Јелена Карлеуша на својот твитер профил ставила фотографија на која доминира нејзниот задник и напишала дека никој нема подобар задник од нејзниот. „Официјално го имам најдобриот задник на сите времиња“. Под истата фотографија, таа го напишала и следното: „Неможам да го дочекам летото. Мојата нова песна ќе ве шокира, ветувам“! Потоа српската пејачка додала уште […]

yn87.jpg
Актерката признала дека секој пат кога ќе ја слушне песната „My heart will go on” од филмот Титаник со кој и таа самата се прослави. Секој пат кога ќе ја слушне песната актерката изјавила дека и се повраќа. „Имам чувство дека ќе повратам секој ат кога ја слушам. Не треба ова да го зборувам, но […]

rihanna-battleship-011112.jpg
Поп пејачката Ријана открила дека во детството поминувала многу време гледајќи во небото и очкувала инвазија од вонземјани. Таа бил, како што вели, убедена дека вонземјаните ја посетуваат Земјата, поради што по цели ноќи седела надвор и гледала во небото. “Секако не ги видов вонземјаните, но видов ѕвезди како паѓаат и поради тоа бев многу […]

Sony.jpg
Новата PlayStation конзола би можела да се вика Orbis, дознава Kotak, а до новите корисници нема да стигне оваа година. Иако не се очекува Sony новата конзола да ја претстави наскоро, во прашање се месеци, ако не и повеќе, пишува овој сајт. Кодното име на уредот е Orbis, а во продажба би можел да се […]

8104.jpg
Професионалните стилисти сакаат да експериментираат со различни стилови и нијанси во маникирот. Овој пат тие предлагаат еден навистина богат избор од најразлични идеи. Идеите во оваа статија се идеални како за долги, така и за кратки нокти. Еден од најактуелните елементи во новите стилови се дефинитивно лентите, малите ѕвездички, сјајни додатоци и цветни принтови. Погледнете […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris