Month: м.г

i5.jpg
Карфиолот содржи материи кои активираат специфични ензими во телото во резултат на кое борбата со токсините од размената и надворешните фактори станува поефикасна. Така тој не штити од опасните болести и го забавува стареењето. Научните истражувања покажале дека карфиолот има многу позитивен ефект во профилаксата на различни видови рак. Високите концентрации на витамин К е […]

z2.jpg
Луѓето кои често консумираат пржена храна, се изложени на голем ризик од мозочен удар. Ова се резултати добиени од истражувањето спроведено во Северна Каролина за врската помеѓу начинот на исхрана и здравствената состојба. Во експериментот учествувале речиси 90 000 души кои биле во одлична здравствена состојба во почетокот на проектот. Се покажало дека доброволците кои […]

8103.jpg
Венус Сото, Том Гинес и Олимпија Ле Тан се дел од артистите кои стојат пред објективот на Нејтан Перкел за новата кампања на Луи Витон за сезона пролет-лето 2012. Инспирирана од Енди Ворхол светски познатата марка за луксузни стоки наоѓа нов и интересен подход за презентирање – секој еден од артистите си избира модел кој […]

0041007.48.jpg
На кратката снимка која овие денови се појави на YouTube се гледаат група на луѓе кои се приближуваат на огромен бел објект некаде во Сибир. Објектот е кугла и изгледа вонземјански. За сега не постојат никакви објаснувања за што всушност станува збор, а снимката е прекратка за да донеат било какви заклучоци, па сами проценете […]

s1.jpg
Со него си и се чувствуваш добро, но дали тоа е тој? Сите сакаме во животот да ни се случуваат прекрасни работи како во романтичните комедии, но за жал потрагата на Идеалниот не секогаш е лесна. 5 знаци кои ќе ви покажат дали тоа е тој: Почитта е првото нешто во овој список Меѓу вас […]

d7.jpg
Морската диета вклучува главно риба и морски плодови. Со оваа диета која трае 3 седмици можете да ослабнете и до 10 килограми. Истовремено и желбата за секс се зголемува, бидејќи не е тајна дека морската храна е природен афродизијак. Наутро може да се јаде, односно да се избере едно од ова: кисело млеко, овошје по […]

gbyu.jpg
Мадона сака да го заборави Лос Анџелес, па затоа решила да ја продаде вилата од 600 метри квадратни во Беверли Хилс. Таа ја купи вилата во 2003 година кога беше во брак со Гај Ричи, за 12 милиони долари, а сега ја продава за 28 милиони долари. Вилата има три спални соби, пет бањи, базен, […]

r.jpg
Неопходни продукти: 5 јајца, 1 литар млеко, половина чаша шеќер, 200 грама рендано чоколадо, 1-2 чаени лажички какао. Начин на приготвување: Ставете ги млекото и шеќерот да зовријат, после што се додаваат чоколадата и какаото. Измешајте ги многу добро јајцата со миксер и сипете во нив малку од млекото за да се затоплат . Потоа […]

1391.jpg
Доколку барате инспирација за дизајн на канцеларија, тогаш нема потреба да барате повеќе. Само погледнете ја работата на франуцскиот архитект Кристијан Потгајсер. Погледнете го неговиот дизајн на главните канцеларии на две француски компании, PONS и HUOT. Покрај прекрасниот дизајн на елементите, преубавите скали и дрвца, тука има и убава соба за рекреација и одмор, кујна, […]

news_241531.jpg
Поп пејачката Бритни Спирс ја продаде својата палата во Беверли Хилс за 4.200.000 $, што е речиси два пати повеќе од првичната цена, која беше околу 2,9 милиони долари. На медиумите им беше кажано дека почетната цена е намалена со цел куќа да се продаде многу побрзо, но сепак имотот на Спирс е продаден за […]

Twins.jpg
Дали сте знаеле дека легендарните близнаци имаат брат и дека тој се вика, Eddie Murphy? Неодамна Danny DeVito најави дека ја разгледува можноста за снимање на продолжение на филмот “Twins” од 1988 година, во кој ја играше главната улога покрај својот “брат близнак” Arnold Schwarzenegger. Сега “Universal” студиото потврди дека ќе има продолжение на филмот […]

h783.jpg
Неименуван маж влегол во секс шопот во Оранџ, КОнектикат и почнал да ги разгледува поризводите. Земал еден пар лисици за да ги проба. Прашувал за маханизмот на затворање на лисиците и некако успеал сам да ги ги заклучи на рацете. Вработените веднаш се обиделе да ги отклучат, но неможеле. Биле повикани пожарникари, а пота и […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris