Month: м.г

shannen-doherty.jpg
Актерката која некогаш ја гледавме на познатата серија и ја познававме под името Бренда, на сите им е позната како размазена актерка, на која скандалите не и се непознати. Сепак, таа се најде во многу незавидна ситуација сега кога кога нејзината слава исчезна. Шенон Доерти некогаш беше ѕвезда на серијата “Беверли Хилс”, а денес на […]

1446.jpg
“Единствениот пат до женското срце е мачење”, вели Шерил Кол додека излегува валкана од канализација. Пејачката за два дена премиерно ќе го претстави спотот за песната Call My Name, кој веднаш беше поврзан со спотот за песната We Found Love на Ријана, кој го направила во соработка со продуцентот Калвин Харис. Погледнете уште 50 секунди […]

ujr3.jpg
Како се зборува во светот, а како на Балканот: Во светот: Драг колега долго време не сме се виделе. Кај нас: Па кај си да му е.ам  мајката!   Во светот: Дечкото е многу образован. Кај нас: П.дер види го!   Во светот: Извини, но те чекам веќе подолго време. Кај нас: Кај си бе […]

11126.jpg
Реката Версажка во Швајцарија, е долга 30км. Има толку многу бистра и совршено чиста вода во која со поглед од мостот без напрегање може да се види дното на 15 метри длабочина. До сега се направени многу фотографии од оваа река, кои се снимени од врвот на брдото или од мостот над неа, но никогаш […]

5y4.jpg
Претприемач од јужна Дакота е во потрага по лице кое ќе сака да го купи малиот град Tumbsboro. Тоа мал град со 700 жители, една продавница, цвеќара, пошта. Локалните медиуми пренеле дека Дејвид Бумгарднер кој е сопственик на повеќето недвижности во градот планира да го продаде. Претприемачот пред 10 години кога инвестирал во градот сакал […]

sladoled1.jpg
Доаѓа летото, а и горештините, а со нив и нашиот  омилен десерт – сладоледот! Сите ние сме навикнале на вкусовите: ванила, чоколадо, јагода, банана и т.н. Но сите сладоледи, не се така вкусни и слатки како оние на кои сме навикнале, па затоа направивме мала обиколка низ светот , какви се сладоледи , постојат низ […]

u90.jpg
Верувале или не, но во светот до сега се поднесени две тужби против Бог. Ерни Чемберс сенатор од Небраска во 2007 година го тужел Бог за да покаже дека секој може да тужи секого. Втората тужба е од понов датум од Павел М. Романски државјанин, кој го тужел Бог  поради тоа што не успеал да […]

charlize-theron-2012-6.jpg
Филмската убавица Шарлиз Терон на шала се пожалила дека поради градите не добила работа веќе една година. Добитничката на Оскари (36), која ќе се појави во филмот “Снежана и ловец” во јуни, смета дека зголемувањето на градите во денешно време ги зголемува и шансите за добивање на улога на филм. Добивајќи ја наградата за својата […]

tun.jpg
Девојката која во 2003 година освоила 1,9 милиони фунти на лото, а од тогаш три пати се обидела да се самоубие, станала зависна од кокаин и сите пари ги потрошила на дрога. Кали Роџерс имала 16 година кога осовила лото добивка. До сега таа ги потрошила сите пари на дрога и алкохол. Девојката сега е […]

s39.jpg
Ако се смееш, ризикуваш да те наречат глупак, Ако се расплачеш – сентиментален глупак, Подавајќи рака, ризикуваш да се ангажираш, Покажувајќи ги своите чувства, ризикуваш да бидеш повреден, Зборувајќи за своите идеи, мечти и желби, ризикуваш да ги изгубиш. Сакајќи, ризикуваш да не ти одговорат со истото. Покажувајќи сила, ризикуваш да покажеш слабост. Борејќи се, […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris