Month: м.г

s215.jpg
На што мислите додека некој ви зборува за себе? За тоа што го зборува? А не мислите ли за нешто поинтересно, например за вашите лични проблеми? Кога гледаме вести си велиме – добро е што не ми се случи мене, чувствуваме жал за оштетените но многу брзо ни минува. Затворени сме за светот надвор од […]

Miranda+Kerr+Victorias+Secret+Summer+Swim+2012.jpeg
Еден од ангелите на Victoria’s Secret и сопруга на актерот Орландо Блум, се појавила во уште една кампања од познатиот бренд на долна облека. Овој пат станува збор за најновата летна колекција на Victoria’s Secret. Миранда на фотографиите изгледа феноменално и потполно неодоливо, па можеме да заклучиме дека нејзиниот сопруг е вистински среќник. Поради тоа […]

s117.jpg
Ако сте заобиколени од позитивни и среќни луѓе, кои го оценуваат позитивно она што го правите, вие можете да живеете не само еден посреќен, но и еден поисполнет па дури и подолг живот. Студиите покажале дека позитивните луѓе со страст ги остваруваат своите соништа и живеат од 7-10 години подолго.  Друга предност на оптимизмот е […]

cg454.jpg
Clive Palmer изјавил дека бродот ќе се гради во Кина, а на своето прво патување од Велика Британија до Њујорк ќе заплови во 2016 година. Австралискиот милијардер Clive Palmer ги известил медиумите дека ќе гради реплика на Титаник. Тој истакнал дека бродот ќе се гради во кинеските бродоградилиштам, а на своето патување би требало да […]

d31.jpg
Потребни состојки: 500 гр мелени кекси, 150 гр шеќер, 250 гр маргарин, лажичка какао За филот: 2 пудинга од јагода 800 мл млеко 2-3 лажици шеќер 150 гр маргарин За декорација: преливи за торти, рибизли, малини, капини Начин на подготовка: Маргаринот и шеќерот изматете ги пенасто, а потоа ставете ги мелените кекси. Од семсата двојте […]

Савана Самсон за љубовта кон нејзиниот поранешен маж снимала порно филмови и станала зависна од секс. Американката Савана Самсон снимила стотици порно филмови и земала многу награди во таа филмска индустрија. Натали Оливерос (44) е нејзиното вистинско име, а девојката всушност сакала да стане калуѓерка, но неможела без секс. „Секогаш бев блиска до Бог. Сонував […]

0389.jpg
Овој супер ефикасен тренинг е создаден од Сузан Моран, претседател на здружението по пилатес во Њујорк. Тренигот вклучува кардио и пилатес вежби, кои ефикасно ги отстрануваат наталожените масни наслаги во пределот на половината. Секоја вежба се прави по една минута, додека не ги поминете сите за вкупно 7 минути, со мала пауза од една до […]

monica-bellucci-may-vanity-fair-italy-011.jpg
Преубавата Моника Белучи уште еднаш покажа дека е неодолива и на 48 години и ги остава во “прашина” и младите колешки. Својата магија  ја покажа во најновото издание Vanity Fair. – Не ми се допаѓа идејата некој да ме допира по лицето, и искрено мислам дека тоа е многу опасно за една актерка, изјавила Моника. […]

z1.png
Тестостеронот, основниот машки полов хормон, има голема улога за надворешниот изглед на жените, се покажа со последната студија спроведена на оваа тема. По време на менопауза се забележува драматично опаѓање на хормонот естроген во женскиот организам. Десет или повеќе години пред престанокот на работата на јајниците, нивото на половите хормони прогестерон и тестостерон исто така […]

u983.jpg
Токму така, тука се местата кои нема да Ве разочараат со монотонија и веќе позната програма… Напротив, ќе Ви понудат многу поразличен изглед и прекрасно животно искуство. Ова се местата во кои мистеријата, различноста и специфичноста доминираат, а во кои секој од Вас ќе се пронајде со задоволство: 1. Dry Valleys ( Антарктик) 2. Socotra […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi