Month: м.г

11124.jpg
D&G е стил, класа и елеганција , бренд кој ја претставува современата жена, нејзината чувствителна и нежна страна. Доказ за тоа е нивната најнова пролетна кампања за најновата козметика од брендот, каде рекламно лице е 47 годишната италијанска убавица Моника Белучи. Инспирирана од класичниот сексапил, новата колекција „кармините на Моника“ се состои од 6 прекрасни […]

j57r.jpg
Еден американец бил уапсен бидејќи се заканувал на друг човек со пушка дека ќе го застрела ако не го направи познатите чекори на Џексон, „moonwalk“. Бизарниот случај се случил во државата Ајдахо, пишуваат американските медиуми. Џон Крос (30) во својата куќа му се заканувал на својот пријател со воздушна пушка. Жртвата ја повикала полицијата бидејќи […]

1440.jpg
Иако се чини дека има се во животот, Шерил Кол признала дека и недостига маж во нејзиниот живот. Убавата пејачка отворено изјавила дека е “жена и дека сака секс”. Шерил изјавила дека многу сака да стане мајка и дека го бара вистинскиот маж со кој ќе се смири и оформи семејство. Во разговорот со магазинот […]

3239.jpg
Со големо задоволство ќе ви ја претставиме новата пролетно – летна колекција на Swarovski  за 2012 година. Разгледајте ја оваа впечатлива серија накит и станете дел од светот на кристалите, скапоцените камења и бисерите.

9o67.jpg
Поранешен офицер на британската авијација планира на свои 80 години да стане жена. Рут Роуз (79), дедо на четри внуци, некогаш се викал Џејмс, а сега ќе биде најстарата личност во Британија која ќе го смени својот пол. Рут за британските медиуми изјавил дека уште од својата девета година сонувал да стане женско, но дури […]

6889942654f9badaa7e014705097945_330x206.jpg
Доколку ви здосадија online-преведувачите засновани на компјутери, како Babeifish или Google Translate, Ackuna нуди решение. Ackuna е преведувачки проект на Translation Services USA кој ги поврзува поединците ширум светот со човечки преведувачи кои можат да ви ја понудат вистинската фраза или збор. „Градиме заедница на преведувачи и луѓе на кои им треба превод, во која […]

1408.jpg
Mинатиот месец Chrylser на саемот за автомобили во Пекинг ги претстави Chrysler 300C и Јееp Wrangler. Преовладува црната боја и интересно се применети некои кинески симболи, како змејот. Користени се црната и златната боја, и имаат најнови LED светла. Прекрасно изгледаат!

jm.jpg
Потребни состојки: 500 гр кори за лазањи За бешамел сос: –          50 гр маргарин, 50 гр брашно, 7,5 дл млеко, сол За сосот од домати и моркови: –          1 главица кромид –          Маслиново масло –          1 чешне лук –          200 гр дршки од целер –          300 гр домати –          2 моркови –          100 гр кашкавал […]

Cameron-Diaz.jpg
Актерката Камерон Дијаз потсетува на ангелите од модната куќа Victoria’s Secret на насловната на британското издание на магазинот Harper’s Bazaar за јуни. На насловната, но и на фотографиите во внатрешнсота на списанието акерката е облечена во бел костим за капење на едната и во бела кошула и бел фустан на другата фотографија. На некои од […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris