Month: м.г

s124.jpg
Ако правиш се, а цената за тоа се многу навреди и понижување, само за да биде саканиот до тебе среќен, тогаш е мошне веројатно да се наоѓаш во улога на чергичка за пред врата. Жена, која по секоја цена се стреми да ги задоволи сите желби на мажот, без оглед на се, без оглед колку […]

letalo.jpg
На снимката од 25мај во Мексико е забелешан необичен летечки објект во форма на диск со три црвени светла.Објектот на снимката се движи полека и наликува на веќе многу пати видените летечки чинии. За жал снимката не е дозволно квалитетна за да ни открие за каков објект точно се работи, но за сега преовладува мислењето […]

1470.jpg
Лоцирана е на околу 6 километри од градот Духуанг во Западна Кина. Езерото Кресцент, како што е името на оваа локација, претставува неверојатна оаза во пустината Гоби. Уживајте во фотографиите од оваа интересна локација.

z25.jpg
Ние живееме во светот на боите и тие влијаат на нашата физичка и психичка состојба. Силата на влијанието на бојата врз различните луѓе е специфична и зависи од темпераментот, душевната состојба и возраста. Теоријата на боите вели дека топлите бои приближуваат, а студените одалечуваат. Бојата може  да ве опушти, да го зголеми или намали нивото […]

ji.jpg
Коста дел Сол нуди совршена комбинација на одмор, уживање на сонце и убавина. Постојат толку многу причини поради кои Коста дел Сол е една од најпопуларните дестинации во светот… Секоја година повеќе од 5 милиони туристи го посетуваат југот на Шпанија и уживаат во магиите на Медитеранот. Климата е совршена, плажите преубави и романтични, спектарот […]

i24.jpg
Најпрво ќе кажеме дека кајсиите ја стимулираат активната работа на нашиот имунитет, кој помага на телото ефикасно да се справи со патогените вируси и бактерии. Освен тоа содржат растителни влакна кои ја регулираат дигестијата и го стимулираат метаболизмот. Диетата со кајсии ви ја обезбедува  оптималната дневна доза витамин А, кој е задолжен за здравјето и […]

1469.jpg
Веќе објавивме неколку станови од Стокхолм кои беа навистина преубави. Па така решивме да ви претставиме уште една убавица од шведската архитектура, прекрасен стан со неверојатен геометриски кров. Лоциран е во Стокхолм, а е дело на шведскиот уметник Царушка Стрејферт. Уживајте.

karleusa.jpg
Јелена Карлеуша од својот колега и соработник Дејан Миличевиќ доби кутија бомбони во облик на машки полов орган. Јелена од својот соработник и фотограф Дејан Миличевиќ доби повеќе од оригинален поклон- кутија лути бомбони.И сега логично следи прашањето- што е тука необично, бомбони како бомбони?Ништо друго освен дизајнот- бомбоните се во облик на машки полов […]

winehouseamy.jpg
Куќата во која живеела и умре Ејми Вајнхаус се продава за 2,7 милиони долари. Куќата во Лондон која во меѓувреме стана светилиште бидејќи нејзините фанови оставаат цвеќиња и пораки за Ејми, ја продава нејзиниот татко Мич.Онлајн агенцијата за продажба на недвижнини едноставно  во огласот наведе дека куќата меѓудругото има три спални соби и прекрасна градина. […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris