Month: м.г

jk.jpg
Познато е дека сака да се слика “од рака”, особено пред огледалото во бањата. Во последно време често се слика во костим за капење пред да замине на плажа, а сега покрај секси креација , открила уште нешто… -Упс, повтрно ми порасна косата, што е ова луѓе мои…:))), објавила, помеѓу остаатото, Јелена Карлеуша со фотографијата […]

Овој лик успеал новиот предизвик, кој подразбира џвакање и голтање на 10 свежи лимони, да го спроведе на дело. Голтање цимет веќе не е во шема, а што ќе биде следната бизарност која некој ќе се обиде да ја изврши, можеме само да погодуваме. Овој предизвик дефинитивно не делува невозможно, но во секој случај многумина […]

i18.jpg
Во лето сакаме да се заштитиме од високите температури па затоа насекаде каде што престојуваме, дома, на работа, во кола и слично сакаме ниски температури кои ги постигнуваме со помош на клима уредите. Но освен што поради тоа ја намалуваме физичката активност, според студијата на Дејвид Алисон од универзитетот во Бирмингам од климата има уште […]

z20.jpg
Колку е повисок степенот на образование толку е помал ризикот од наднормална тежина, покажа неодамнешната студија спроведена во Австралија. Во 2005 година бројот на жителите во Австралија кои страдаат од вишок килограми драстично се зголемува и во најголем процент овој проблем ќе ги засегне луѓето со средно образование. Ако денес од вишок килограми страдаат 23’ […]

u13.jpg
Што ќе кажете за свежа и чиста кожа со помош на природни продукти?  Секако најдоброто што можете да го сторите за својата кожа е да изберете природно! Денес ќе ви представиме една лесна домашна рецепта за приготвување пилинг од лимон и портокал. Пилингот е идеален за лето – ги ексфолира лицето и телото, го освежува […]

1-614.jpg
Во потрагата за најубавите плажи во светот, ова место е неприкосновен шампион !!! Целиот остров има преубави плажи… Островот е составен од корали и варовници. Апсолутната висина на теренот е мала, а тлото покриено со песок и вегетација. Големо значење имаат коралните гребени кои го опкружуваат брегот. Освен најголемиот остров – Англија, постои и група […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris