Month: м.г

1283.jpg
Очигледно е зошто немаме трпнение да ја споделиме колекцијата долна облека од овој ултра популарен бренд. Летните модели се специјални затоа што се брендирани како дизајнерски. И не само тоа – овде ќе видите многу стил, прекрасна свила, сатен, шифон и чипка.

koko5.jpg
Нејзините смели пози и фотографии не престануваат да не изненадуваат, а колку е горда на своето тело открива со новата фотографија. Во виолетов фустан со проѕирен израз на грбот, Коко прошетала на еден настан и сите ги оставила без зборови. Со оглед на тоа дека проѕирниот отвор на фустанот и го откривал целиот задник, повеќе […]

kid-toy-gun.jpg
Деветгодишно дете украло автомобил заканувајќи се со пластичен пиштол – играчка во Кортедала, Шведска, соопшти локалната полиција. Според изјавата на еден вчудоневиден сведок, детето му вперило пиштол и му рекло дека е наполнет, пред да провали во еден паркиран автомобил и да си замине со него. „Ова е неверојатно и трагично. Тој е толку млад. […]

s-MILKSHAKE-MONEY-large.jpg
Жена од Пало Алто, Калифорнија, останала без 2000 долари откако ја фрлила својата чанта во автомобил со тинејџери кои наводно пред тоа и фрлиле милкшејк во лице. Жената тврди дека таа си одела по улица кога одеднаш група тинејџери кои се возеле со автомобил и фрлиле милкшејк во лице. Таа се изнервирала и во афект […]

joaquin-arciago-guzman-citizen.jpg
Јоакин Арчаго Гузман стана државјанин на САД на 102 годишна возраст. Гузман, кој потекнува од Филипините, дошол во Калифорнија како тинејџер во 1928 година за да работи како берач на марули и зелки. По 10 години се вратил на Филипини и се оженил со Паз Ирена Гачалијан, а се вратил во САД во 1940 година. […]

adele_06122trhszh011_JLP.jpg
Пејачката Адел во петокот на својата официјална веб-страница им ја објави на фановите среќната вести –  трудна е! “Со огромна радост морам да ве известам дека Симон и јас чекаме бебе. Ние сме многу среќни за тоа, но ве молам да ја почитувате нашата приватност, засекогаш ваша Адел”, напиша на својата веб страница. Да се […]

1280.jpg
На илустрацијата подолу треба да откриете форма – правилна петокрака ѕвезда, составена од неколку помали фигури, при тоа треба да го измерите времето што ќе ви е потребно да ја завршите задачата.   –        Ако се ја откриле петокраката за помалку од минута, вие сте генијални, –        Ако ја откриете до 5 минути, вие не […]

r1.jpg
Потребни продукти: –        Кисело млеко, –        Слатко –  2 супени лажици од цреши/вишни, –        Овошје – по избор ( јагоди, боровинки, малини, капини или др. ) –        Канела – половина мала лажичка, –        Желатин – 1 пакетче Приготвување на овошниот јогурт: Накиснете го желатинот во потребната количина вода за да се згусне. Киселото млеко треба […]

lady-gaga1.jpg
На неодамнешниот перформанс во Мелбурн, Lady Gaga ја испеа својата нова песна Princess Die, која неодамна ја напиша, но сеуште не е снимена во студио. Gaga сеуште размислува дали ова песна со многу мрачен текст ќе ја вклучи во новиот албум. Ако одлучи да ја сними песната Princess Die, ова ќе биде нејзината најмрачна песна, […]

r2.jpg
Потребни продукти: –        Брокули – ½ главица, –        Бадеми – 3 супени лажици, –        Лимони – сок од еден лимон, –        Маслиново масло – 3-4 мали лажички, –        Јаболков оцет или балсамико – 1 супена лажица, –        Сол –        Бибер Приготвување на салатата од брокули: Брокулите треба да ги исецкате најпрво и потоа да ги […]

v250049p0.jpg
Сопругата на поранешниот француски претседател Никола Саркози, Карла Бруни, го чека своето трето дете и тоа само осум месеци по раѓањето на ќерката Џулија. Веста за “второто за малку претседателско бебе”, го пренесе фанцускиот весник “Closer”, кој пишува дека парот е среќен за приновата, како и дека лекарите и препорачале на Карла да мирува во […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi