Month: м.г

bar-rafael1.jpg
Ја прогласиле за најпосакувана жена на светот. А по овие фотографииќе ви биде јасно и зошто! Преубавата израелка Бар Рафаели ги воодушевила своите фанови на Твитер со новата фотографија од поседносто снимање. Стегната во тесен, црн, чипкан костим ја покажала својата заводлива фигура и покрај тоа што е закопчана од горе до доле, успеала да […]

sex-more.jpg
Едно истражување покажа дека токму сексот е она што најмногу ги усреќува луѓето, а ако се прашувате зошто е тоа така, науката ви овозможи некои многу интерсни објаснувања. Во проектот „Mapiness“ под водство на научникот Џорџ МекКерон во соработка со „London School of Economics“ учествувале 45.000 корисници на смартфони кои пет пати на ден преку […]

punta-dominican-republic.jpg
Доминиканската Република го дели островот Хиспанјолу со своите помалце развиени “роднини”, Хаити. Нејзините жители уживаат во вечен лет на слатките бели плажи засенчани од крошни на палми и кристално чистата вода во која живеат егзотични риби.   Плажа Бајахибе Малите рибарски села ги привлекуваат локалните жители и туристи, додека ексклузивните одморалишта се со деца и […]

2012-olympic-medals.jpg
Златните медали кои ги добиваат победниците на Олимпијадата во Лондон се состојат од 92,5% од сребро, 6,16% бакар и само 1,34% злато. Исто така медалите кои ќе ги добијат олимпијците во Лондон се два пати поголеми за разлика од оние кои беа доделувани пред четри години во Пекинг. Според Меѓународниот олимписки комитет златниот медал мора […]

selena.jpg
Младата двојка се заедно повеќе од една година, но на Селена во почетокот не и пречело што Џастин е две години помлад од неа. Сега тоа би можело да биде проблем… Според пришувањата на американските медиуми, на Дизни принцезата се повеќе и пречи ароганцијата и незрелоста на Џастин. “Тој знае некогаш да и каже дека […]

koko1rxr1.jpg
Навикнавме на секакви пози, веќе ништо не може да не изненади, или можеби… Коко Ти, верувале или не, кога работи на компјутер, тоа го прави на овој начин. Полугола, лежи на креветот пред екранот. Не знаеме дали некој би можел да остане рамнодушен на оваа провокација?! Дали вие ќе успеете да се сконцентрирате на екранот, […]

torta3.jpg
Потребни состојки: 400гр бисквити со путер 200гр растопен путер 3 лажици сецкани ораси За фил: 10 листови желатин 500гр посно крем сирење кесичка ванилин шеќер 3 лажици сок од лимон 60гр шеќер во прав 400мл слатка павлака 2 зрело манго овошје за декорација по избор Начин на поготовка: Убаво измешајте го бисквитот на машина или […]

krilca.jpg
Потребни состојки: 16 крилца со батаци малку “Табаско” сос 4 лажици масло 1 лажица мед 1 лажица кечап 2 лажици чили сос 1 лажица оцет 1 лажица сецкан рузмарин, свеж сол и бибер Начин на подготовка: За смесата помешајте Табаско, масло, мед, кеќап, чили сос, оцет и рузмарин. Додадете сол и бибер, па со тоа […]

naslovna6.jpg
Chanel во Париз ја претстави својата висока модна колекција за есен/зима 2012/2013. Третиот ден од  Haute Couture Fashion Week донесе трет спектакл! По Версаче и Диор, кој полвел под кормилото на Раф Симонс, пистата ја окупирал култниот Chanel неуморен старец во тело на младич – Карл Лагерфилд. 25те Chanel couture look-ови, совршениот спој на Коко […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris