Month: м.г

ih67r.jpg
Боки 13 неодамна реши да се повлече од естрадата, но тоа не траеше предолго. Денеска на неговиот Фејсбук профил можеше да се прочита наврдлив текст за менталитетот на македонците… Ова е целиот текст што Боки 13 го објави како статус на својот профил: EVE SEGA KE VI SE OBRATAM NA SVOJOT MAJCIN-MAKDEONSKI JAZIK!!! PA TOLKU […]

kocki.jpg
Потребни состојки: –          300 гр мелени ореви –          60 гр презла –          10 јајца –          150 гр шеќер –          300 гр чоколада –          300 гр маргарин Подготовка: Изматете ги белките со шеќерот, па додајте ги оревите и презлата. Ставете ја смесата во подмачкан плех и ставете ја во загреана рерна. На пареа сварете ги жолчките […]

str.jpg
Ако нешто ги возбудува мажите тоа дефинитивно е соблекувањето на гардеробата кај жените. Приредете му на својот сакан сензуален танц и стриптиз. Еве неколку совети како да го хипнотизирате со стриптиз! Излудете то – најпрво одберете нешто секси за облекување. Мажите ги интересира што се крие под таа секси гардероба. Секси црвена танга, чипка или […]

er34.jpg
Наводно проклетата кутија за која неодамна е снимен и хорор филмот „ The Possession“ веќе неколку години на разните сопственици им создава проблеми. Нејзиниот моментален сопственик успеал да ја смири со тоа што ја сокрил. Кутијата станала позната по тоа што на сопствениците им носела несреќи, проблеми, членови од семејствата се разболувале, нивните домови биле […]

1109742820503fb4737cb08172162121_orig1.jpg
Во неодамна објавениот текст за неоткриените драгоцени места на Европа, CNN го претставил Ровињ како една од најубавите скриени тајни на стариот континент. „Истарскиот полуостров го спојува најубавото од Тоскана и Венеција“, пишува CNN опишувајќи го како предел со стари градби, лози на брдата и прекрасните плажи.  

269774_ginisov-rekord-01_ff.jpg
Чандра Бахадур Данги најнискиот маѓ во светот и Џјоти Амге најниската жена во светот се сретнаа за прв пат за да ја промовираат новата книга на Гинисови рекорди. Чандра има 72 години и доаѓа од Непал, додека Џјоти има 18 години и доаѓа од Индија. Двајцата најмали луѓе во светот станаа познати токму преку Гинис. […]

671.jpg
Познатата пејачка ужива покрај базен со своето семејство. Џенифер била забележана во секс жолти бикини со своето момче Каспер и нејзините близнаци. 42 годишната пејачка повторно го покажа своето совршено тело во еден хотел во Мајами. Таа е снимена од страна на папараците и фотографиите се појавија на интернет.    

kolac3.jpg
Потребни состојки: –          4 јајца –          4 дл јогурт –          Брашно –          1 лажица пециво –          1 дл масло –          250 гр сецкана шунка –          250 гр рендан кашкавал –          3-4 сецкани кисели краставички –          150 гр маслинки –          Зачини Подготовка: Изматете ги јајцата, јогуртот, па додајте го брашното – по потреба за да добиете […]

tr6f.jpg
85 годишниот виетнамец Nguyen Van Chien има коса која е долга повеќе од четри мери и тешка два килограми. Последен пат тој се ишишал кога бил бо основно училчиште, по што се разболел. Од тогаш одбива од исече милметар од својата коса. Иако звучи лудо, овој старец е здрав и витален. За читање и пишување се […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris