Month: м.г

rijanaa.jpg
Популарната пејачка се уште е во Лондон, а не престанува да ги изненадува и шокира фановите со својот избор на гардероба. Вчера таа била фатена од папараците како излегува вечерта од хотелот, а сите наслови на познатите медиуми се „Што облекла Ријана?“. Овој пат таа одбра да носи високи џизми од змиска кожа, кожена сукња, […]

naslovna3.jpg
По актуелните модели може да се заклучи дека ова парче облека е задолжително за крајот на летото. Панталоните кои се со висок струк, широки, и малку покуси – доволно колку да ги откријат глуждовите се потполн погодок за крајот на летото. Панталоните кои се актуелни се наречени „харем„ панталони, кои се малку модернизирани од оние […]

cipele.jpg
Американката од Калифорнија, Дарлин Флин (57) во својата колекција има 16.400 пара чевли, а со тоа го срушила гинисовиот рекорд. Таа почнала опсесивно да купува чевли по нејзниот развод во 2001 година. До 2006 година веќе имала околу 7765 пара чевли. Денеска нејзината колекција вреди околу 500.000 долари, а има двојно повеќе чевли се запиша […]

maska1.jpg
После лудите летни, непреспиени ноќи и на лицето му е потребна една витаминска маска која за омент ќе ја врати свежината. За да ја подготвите оваа маска потребна ви е половина краставица и две лажици павлака. Излупете ја краставицата и изблендирајте ја. Во неа додадете ја павлаката и убаво измешајте. Со оваа смеса намачкајте го […]

plodnost.jpg
Брзото темпо на модерниот живот има големо негативно влијание на плодноста на мажите. Последиците може да бидат негативни по здравјето на човекот дури и кога е во утробата на мајката. Големите стресови и напорниот живот кој го имаат мајката и таткото може да предизвика стрес и на бебето. А уште поголема катастрофа е тоа што […]

koko9.jpg
Старлетата одлучила да го облече своето омилено парче гардероба „тангите“ и да се фотографира од позади… Првата танга се појавила во 1939 година, а во 1974 година е дизајниран првиот костим за капење со долен танга дел, е она што го напишала Коко на Твитер под своите фотографии. Старлетата позната по своите облини сакала да […]

Во Сингапур е тешко да најдете паркинг место, особено ако возите скапоцен автомобил кој неможете да го оставите било каде. Но за оние со подлабок џеб решението за овој проблем е системот Sky Garage Apartments. Станува збор за луксузни апартмани во кои покрај сопственикот може да се смести и миленикот на четри тркала. Интересно е […]

ss.jpg
Сејџ Сталоне (36) син на познатиот актер Силвестер Сталоне починал од срцев удар, а токсиколошкиот наод не покажал никакви траги од дрога. Синот на Сталоне, Сејџ почина на 13 јули, а настрадал од срцев удар предизвикан од атеросклероза, што довело до ударот. Не биле најдени никакви траги од дрога во неговото тело, било наведено во […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi