Month: м.г

vesti.jpg
Французинот кој пиел лек за Паркинсоновата болест ја добил тужбата против фармацевтскиот гигант, бидејќи лековите го претвориле во “геј сексуален зависник и коцкање”. Французинот Дидие Жамбарт бил почестен граѓанин и примерен сопруг и татко. Но, по две години од земањето на лекот Rekip за Паркинсоновата болест станал толку зависен од геј секс и коцкање, што […]

silikoni.jpg
Жена од Канада преживеала вооружен напад благодарение на силиконите кои го задржале куршумот. Ејлен Лајкнес од Калгари пред судот во Канада во средата изјавила дека била нападната од поранешното момче, а да немала силикони веројатно до сега ќе била мртва. – Моите импланти го примија куршумот – изјави Ејлен во судницата. Силиконските гради секако биле […]

greski-vo-slabeenjto.jpg
Редовно вежбате, броите калории, јадете овошје и зеленчук, а сепак ви се чини дека килограмите не исчезнуваат? Можно е да правите мали грешки кои и самите не ги забележувате, а се штетни за губење на тежината. Ви носиме десет навики кои го спречуваат губењето на килограмите! 1. Намирници кои содржат многу калории Храната која се […]

bobbi-kristina-nick-gordon-car-accident.jpg
Боби Кристина и Ник Гордон повеќе не се заедно! Тоа го објави самата Кристина на Твотер и со тоа веројатно ја израдувала својата баба, мајка на покојната пејачка Витни Хјустон, која жестоко се спротивставуваше на оваа, како што таа ја нарекува, инцестуозна врска помеѓу двајца млади. Да ве потсетиме, Боби е биолошка ќерка на Витни […]

scarlett.jpg
Кога некој ги диктира стандардите како неа, овие испади се неприфатливи. Актерката Скарлет Јохансон важи за најдобро облечена дама на црвениот тепих. И нема еднаква. И логично е каква би требало да биде надвор од него. Добро, не баш во оние фустани, но барем да го пронајде за себе стилот кој е прикладен на една […]

jajce.jpg
Очигледно дека оваа кокошка од североистокот на Англија го снесе најмалото јајце на светот. Неговата маса од само 5 грама и висината од едвај 2,5 см, со ширина од 2 см, се помали карактеристики од држителот на моменталниот Гинисов рекорд. Пол Ре (52) од Хамшаф, на североистокот од Англија, тврди дека една од неговите кокошки […]

masaza.jpg
Физичкиот допир е еден од најприродните начини за вербална комуникација. Понекогаш допирот со рака може да направи многу повеќе отколку да кажете многу зборови. Преку рацете може да искажеме најдлабоки чувства. Еротската масажа делува на сите сетила, а за неа ви е потребна само добра волја и масло за масажа. Масажата започнете ја од вратот […]

frizura-copy1.jpg
Денес ќе ви претставиме 4 елегантни фризури кои лесно се прават, а имате и инструкции за тоа. Секогаш е добро да експериментираме со својот изглед и да бидеме различни, според она што го советуваат стилистите. Фризуриве нека бидат инспирација за следниве неколку дена – бидете секогаш средена, бидете своја со препознатлив стил, бидете во тренд.

Шокантно видео на кое жената го покажува својот изобличен задник поради неуспешно поставување на силиконските импланти. На видео кое се појави на YouTube една жена покажува како силиконските импланти во задникот и се извртени наопаку. Наместо заоблен, отечен задник, имплантот направил една половина од нејзиниот задник да изгледа право, во форма на диск. Во видеото […]

fustan-so-crni-dijamanti.jpg
Фустан изработен од бесценети црни дијаманти – химна на убавите жени кои го сакаат животот. Од олтар до едиторијал, од модни писти до црвениот тепих; следното поглавје за Деби Вингам, британската модна дизајнерка која својата модна кариера ја започнала на 13 години, напишано е со гламурозно откривање на нејзината последна креација на украинската Модна недела, […]

2013-SRT-Viper-312.jpg
Најновиот Американски супер автомобил, со брзина до 332 км/час 2013 SRT Viper директно од Крајслер групацијата е достапен од  денес. Купувачите може да избираат помеѓу две варијанти на основниот модел со цена нешто помала од 100,000 долари и со подобро опремениот GTS модел од 120,000 долари. Самоит бренд “The Street and Racing technology” е многу […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi