Month: м.г

tito.jpg
Поранешниот советник на Тито, Блажо Мандиќ во медиумите објавил низа непознати детали околу љубовта на најпознатата југословенска двојка. Ниту една од жените на Тито не рекла ништо лошо за него. Јованка Будисављевиќ Броз во книгата на Мандиќ открила како се омажила за Тито, раскажувајќи многу досега непознати детали за широката јавност. Мандиќ цели 25 години […]

mila-kunis-ashton-kutcher-467.jpg
Ештон Качер смета дека неговата девојка Мила Кунис се запоставила поради улогата за која морала да се здебели и и’ го укинал сексот и на тој начин ја мотивирал да биде на диета. Мила поради улога во филмот “Крвни врски“ морала да се здебели повеќе од 10 килограми, а нејзиното момче Ештон Качер се загрижил […]

kim1.jpg
Реалити ѕвездата Ким Кардашијан е бремена! Кание и Ким се во врска осум месеци, а таа сеуште чека на официјалниот развод од бракот со Крис. Раперот Кание Вест ја потврдил среќната вест за време на концертот во Атлантик Сити додека Ким била во публиката:“Прекинете ја музика и направете врева за мајката на моето бебе“, со […]

majki.jpg
Шпанија е во голема економска криза, а на мета на штедење биле вклучени во училиште автобуси. Така, во некои области локалните власти едноставно немаат пари за финансирање на автобуси за превоз на учениците. Во градот Монсерат неколку мајки превземале очајнички, но успешен чекор: полуголи позирале за календар. Од продажба на календарот се собрале доволно средства […]

trepki.jpeg
Најпосебната ноќ во годината одбележете ја со екстравагантни трепки. Најлудата ноќ во годината е се поблиску. За да го оправдаме нејзиното значење често пати сме во состојба да експериментираме со изгледот без обѕир дали се работи за облеката, фризурата или шминката. Зашто оваа година да не пробате да се истакнете со необичен детаљ на очите.??? […]

praznicna-trpeza.jpg
Сета онаа храна што се приготвува за празниците, колачи, торти, многу месо, коктели, алкохол и се друго на што ќе ви текне, е едно кратко задоволство што после празниците води до накачување на телесната тежина со по половина килограм годишно кои според истражувањата никогаш не се симнуваат.  Неколку денови пред празниците не пијте алхохол, не […]

keksi.jpeg
Совршени за чаша топло млеко …или романтично, црвено вино… ПОТРЕБНИ СОСОТОЈКИ: За 30 – на кекси се потребни 1 шолја шеќер ½ шолја растопен путер 1 јајце 1 лажичка ванилин екстракт 1 ½ шолја брашно 1 ½ лажичка цимет 1 лажичка прашок за пециво Малку сол Мешавина од шеќер и цимет ( за пред печење) […]

palacinki.jpg
Начин на подготовка: За 10 палачинки 1 јајце 250гр брашно Малку сол 225мл млеко 225мл вода За фил и прелив: 100гр замрзнат спанаќ 100гр шампињони 300гр крем сирење 200гр шунка исечена на прстени Праз 1 чаша павлака Сол Бибер Масло Начин на подготовка: Изматете тесто за палачинки и испечете 10 парчиња. Палачинките нека бидат подебели. […]

patuvanje.jpeg
Размислувате за претстојниве денови и очекувате поинаков Новогодишен дочек? На високите места во туристичките дестинации привлечни за џет-сетот котира ова парче рај, кој не се вклопува со новогодишните елки, црвено-белите чорапчиња за подароци и блескави лампиони, но нуди нешто поинакво, егзотично и луксузно. Коко палатата е дел од Тајландскиот ресорт кој се наоѓа во Раваи, […]

perverznik.jpg
26-годишна жена се вратила на Божиќ во својот стан во Чикаго и во него го здогледала сексуалниот престапник како си игра со нејзината долна облека. Шокираната жена раскажала дека таа не била известно време дома, но кога со својот вереник се вратила во станот на Божиќ, во дневната соба го здогледале Пол Еџ (58). Тој […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris