Никој не се осмелува да и се приближи на проклетата кутија веќе 7 години!

31 август, 2012
er34

Наводно проклетата кутија за која неодамна е снимен и хорор филмот „ The Possession“ веќе неколку години на разните сопственици им создава проблеми. Нејзиниот моментален сопственик успеал да ја смири со тоа што ја сокрил.

Кутијата станала позната по тоа што на сопствениците им носела несреќи, проблеми, членови од семејствата се разболувале, нивните домови биле опседнати од духови итн..

Сето тоа наводно се случувало бидејќи првиот сопственик на кутијата во неа заробил некој зол дух кого наредните сопственици постојано се обидувале да го ослободат. Сегашниот сопственик го истражил потеклото на кутијата и ја сокрил на време.

Дали навистина кутијата е проколната е тешко да се каже, но неможе да се игнорираат приказните кои кружат за истата.

 

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi