Ровињ, скриеното богатство на Европа

31 август, 2012
1109742820503fb4737cb08172162121_orig

Во неодамна објавениот текст за неоткриените драгоцени места на Европа, CNN го претставил Ровињ како една од најубавите скриени тајни на стариот континент.

„Истарскиот полуостров го спојува најубавото од Тоскана и Венеција“, пишува CNN опишувајќи го како предел со стари градби, лози на брдата и прекрасните плажи.

 

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi