Дух на девојче ги престрашил „храбрите” ѕидари

27 март, 20120
0096007.48

Ќе се запрашате како е можно обично дете толку да ги заплаши возрасните мажи, и тоа еден од нив да даде отказ, а остатокот од екипата да престане со работата на градилиштето? Одговорот лежи во тоа дека девојчето е мртво скоро 100 години.

До јануари 2012 старата викторијанска куќа во Арлингтон, САД, беше напуштен дом во кој живеел само духот на несреќното девојче закопано пред 99 години.

Станува збор за духот на Маргарет Фебреј, а нејзината присутност не е никаква тајна за мештаните. Во текот на годините уверила многу скептици дека духовите постојат, а тоа се случило и со работникот кој ја видел кога неговата екипа на градители ја срушиле куќата и почнале да градат нов објект.

Според зборовите на претставениот работник, тој го видел девојчето како го следи во дворот, но ја снемало само момент покасно. Од и така морничавата атмосфера на градилиштето, тоа било капката која ја прелелала чашата, па работникот истиот момент ги оставил сите работи и дал отказ.

Во чест на девојката, а можеби и од чист страв, престанати се сите работи на тој објект. Дали тоа ќе го смири немирниот дух останува да се види.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/