Вилата во која Кенедиеви го поминаа медениот месец на продажба

2 април, 2012
01000

Џон и Џеки Кенеди својата венчавка од бајките ја завршија во прекрасната вила во Беверли Хилс, која неодамна се најде на продажба.

Вилата со 29 соби е еден од најубавите домови во Америка, а има базен, 40 бањи, кино и многу луксуз. Покрај тоа што стана позната како вилата на Кенедиви, во неа се снимани и многу холивудски филмови.

Вилата се продава за неверојатни 95 милиони долари.