Јапонска работа – куќата „магацин со кутии”

5 февруари, 20120
nah01

Куќата NA е нова градба во едно од предградијата на Токио. Таа е дизајнирана од локалната Sou Fujimoto Architects. Архитектите ја замислиле како „магацин со кутии”, секоја соба од куќата нуди мал, опуштен, уникатен простор. Овие соби се поврзани со мали скали, а за да ја добијат потребната приватност треба да се употребат завеси.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber