Потопоен јапонскиот „брод на духови“!

6 април, 20120

Долгото патување на јапонскиот „брод на духови“ е завршено, јави амаериканската крајбрежна стража, која го потпила рибарскиот брод долг 65 метри, кој беше однесен од цунамито на 11 март 2011 година и кој бесцелно пловеше по Тихиот океан.

На него бил отворен оган, при што бродот се запалил и потонал на 305 метри длабочина покрај Заливот на Алјаска, 240 километри од копното.

httpv://www.youtube.com/watch?v=_kUG3kSJnvE

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/