Продавачот на ракијата „Хитлеровача“ без казна! :)))

3 февруари, 20120
141128

Виена- австрискиот продавач на „хителровача“ помина неказнет.

Човекот кој стои зад продажбата на овие пијалоци идентификуван е само како Роланд М., а судските официјални лица навеле дека тој за идејата бил мотивиран од профилот, а не од идеологијата.

Австриските правосудни органи се повлекоа од истрагата против човекот кој шродаваше вино и ракија под името на Адолф Хитлер, чиј лик стоел и на етикетите, со образложение дека не се пронајдени докази дека е прекршен законот против глорификација и славење на нацистистичката ера.

Хајнц Руш од државното обвинителство изјавил дека истрагата за овој случај била покрената минатата година, но и дека Роланд М. ја запрел продажбата веднаш штом била покрената истрагата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber