Интересен сендвич – гасеница

8 март, 2012
gasenica

Потребни состојки:

½ свежа краставица

1 кришка интегрален леб

1 лажичка солено крем сирење

2 гранчиња копар

Припрема:

Ова е навистина интересен начин да приготвите сендвичи за вашата забава. Краставичката исечете ја на кругови, а круговите исечете ги на полукругови.

Парчето леб намачкајте го со крем сирење, па наредете ги паралелно круговите од краставица. Помеѓу првиот и вториот полукруг ставете две гранчиња копар. Добар апетит!