Кремасти коцки

31 август, 2012
kocki

Потребни состојки:

–          300 гр мелени ореви

–          60 гр презла

–          10 јајца

–          150 гр шеќер

–          300 гр чоколада

–          300 гр маргарин

Подготовка:

Изматете ги белките со шеќерот, па додајте ги оревите и презлата. Ставете ја смесата во подмачкан плех и ставете ја во загреана рерна.

На пареа сварете ги жолчките со 150 гр шеќер. Пред крајот додајте ја чоколадата и маргаринот. Прелијте ја кората со филот и повторно вратете ја во рерна да се запече.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi