Рижото бјанко со пармезан

21 февруари, 2012
rizoto

Потребни состојки:

1 литар пилешка или зеленчукова супа

2 лажици маслиново масло

1 лажица путер

1 кромид

2 чешниња лук

400 гр. ориз

70 гр.  путер

1 целер

200 мл. бело вино

100 гр. рендан пармезан

Припрема:

Во тава ставете маслиново масло и путер за да се загрее. Потоа додадете го ситно сецканиот кромид, ситно сецканиот лук и ситно сецканиот целер и пропржете ги состојките.

Кога ќе омекнат, додадете го оризот и со постојано мешање гответе 15тина минути. Додадете го белото вино и постојано мешајте се додека алкохолот не испари. Додадете една кутлача од супата и посолете, па намалете го оганот. На секои 2 минути додавајте по една кутлача супа и почекајте да се впие.

Кога оризот ќе се свари, тргнете го тенџерето од оган, додадете 70 гр. путер и пармезан, па промешајте и вратете го тенџерете од оган околу 2 минути. Послужете додека е топло. ДоОбар апетит.