Вкусен солен колач од јогурт

31 август, 2012
kolac

Потребни состојки:

–          4 јајца

–          4 дл јогурт

–          Брашно

–          1 лажица пециво

–          1 дл масло

–          250 гр сецкана шунка

–          250 гр рендан кашкавал

–          3-4 сецкани кисели краставички

–          150 гр маслинки

–          Зачини

Подготовка:

Изматете ги јајцата, јогуртот, па додајте го брашното – по потреба за да добиете густа смеса, пецивото и продолжете да матите додека не добиете убава смеса. Ставете го и маслото и мешајте додека не се изедначи со останатата смеса. Потоа додадете ги исецканиот кашкавал, кисели краставички, маслинки и шунка. Зачинете и ставете малку оригано.

Смесата сипете ја во плех, во кој претходно ставивте хартија за печење. Печете во загреана рерна на 190 степени околу 45 минути.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi