Зачинети крилца со мед

31 јули, 2012
krilca

Потребни состојки:

  • 16 крилца со батаци
  • малку “Табаско” сос
  • 4 лажици масло
  • 1 лажица мед
  • 1 лажица кечап
  • 2 лажици чили сос
  • 1 лажица оцет
  • 1 лажица сецкан рузмарин, свеж
  • сол и бибер

Начин на подготовка:

За смесата помешајте Табаско, масло, мед, кеќап, чили сос, оцет и рузмарин. Додадете сол и бибер, па со тоа премачкајте го месото и држете во фрижидер околу 4 часа.

Печете на скара околу 15-20 минути и сервирајте со сос од домати или некој друг намаз.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi