24 февруари, 2020

Радио

Денеска завршува штипската „Пастрмајлијада“ која што се одржуваше викендов. Ова е фестивал за специјалитетот по  кој е познат градот Штип, каде пастрмјалиите се продаваат по 100 денари.

Оваа манифестација се одржува пета година по ред. На програмата денеска може да се видат:

Суперхикс, Викторија Лоба, Кико и Влатко Лозановски.

Остави коментар

Почетна // вести // македонија // Штип уште еднаш организатор на „Пастрмајлијада“
Горе