Човекот кој не се ишишал 70 години и мисли дека поради тоа е здрав!

31 август, 2012
tr6f

85 годишниот виетнамец Nguyen Van Chien има коса која е долга повеќе од четри мери и тешка два килограми. Последен пат тој се ишишал кога бил бо основно училчиште, по што се разболел. Од тогаш одбива од исече милметар од својата коса.

Иако звучи лудо, овој старец е здрав и витален. За читање и пишување се уште не му се потребни очила, а секојдневно се занимава со физичка работа.

Последните 30 години тој не ја ни мие косата, бидејќи наводно почнал да добива главоболки и вртоглавици.

Интересно е тоа што во овие 70 години тој никогаш немал сериозни здравствени проблеми. Некои би рекле дека тоа сепак е поради начинот на исхрана, гените, но овој виетнамец мисли дека сетоа тоа се должи на неговата коса од 4 метри.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi