Две тужби против Бог!

30 април, 2012
u90

Верувале или не, но во светот до сега се поднесени две тужби против Бог.

Ерни Чемберс сенатор од Небраска во 2007 година го тужел Бог за да покаже дека секој може да тужи секого. Втората тужба е од понов датум од Павел М. Романски државјанин, кој го тужел Бог  поради тоа што не успеал да го одбрани од ѓаволи.

Чемберс го тужел Бог дека направил страшна слоупотреба против него и неговите гласачи, како и дека ширел „смрт, уништување, терор над милиони жители на Земјата“. Како причини ги навел поплавите, ураганите, земјотресите итн.

„Бог од мене добивал разни материјални драгоцени работи и молитиви, а сетоа тоа во замена за подобар живот. Во реалноста тоа не ми се случи. Се најдов во рацете на ѓаволот“, изјавил Павел М..

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi