Џеф Цукер нов директор на “Си- Ен- Ен“

30 ноември, 2012
AG Andrew Cuomo Makes Announcement With Entertainment Leaders
Американската телевизиска мрежа “Си- Ен- Ен“ го именувала Џеф Цукер за нов извршен директор, во настојување да фати чекро со своите ривали “Фокс нуз“ и “Ен- Би- Си“, зад кои почнале да заостануваат по гледаност.
Цукер е поранешен директор на медиумската компанија “Ен- Би- Си Јуниверсал“, пренесуваат агенциите.
Откако ја напуштил оваа медиумска компанија, Цукер работел како извршен продуцент на емисијата ’Тудеј’ на телевизијата во текот на 90-тите години“,
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi