Се запознаа најмалиот маж и жена во светот!

31 август, 2012
269774_ginisov-rekord-01_ff

Чандра Бахадур Данги најнискиот маѓ во светот и Џјоти Амге најниската жена во светот се сретнаа за прв пат за да ја промовираат новата книга на Гинисови рекорди.

Чандра има 72 години и доаѓа од Непал, додека Џјоти има 18 години и доаѓа од Индија. Двајцата најмали луѓе во светот станаа познати токму преку Гинис.

На фотографијата се сликани во своите традиционални носии од своите земји, а одлично се забавувале за време на средбата и покрај големаа разлика во годините.

 

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi