Опомена за Дара Бубамара: Ако го сака џипот назад, треба да искешира 20.000 евра!

29 февруари, 2012
dara

Наводно, Дара Бубамара ја повикал анонимен човек и од неа побарал 20.000 евра доколку сака да и биде вратен украдениот џип BMW X6.

-Кажано и е дека само на тој начин може да си го врати автомобилот. Доколку не прифати да им ја даде бараната сума, ќе се потрудат никогаш поивеќе да не го види автомобилот. Дара е во шок и незнае што да прави, вели близок извор.

Во полицијата во Нови Сад неофицијално кажале дека немаат никаква информација за уцени врз Дара Бубамара.

-Имаме пријава за кражба на BMW X6, но немаме никаква информација за изнудување на 20.000 евра, накратко е соопштено.

Да се потесетиме, дента кога на пејачката и е украден автомобилот, таа била надвор од себе.

-Тргнав на фризер и тогаш забележав дека ми го нема автомобилот. Мислев дека е шега, дека некој викнал пајак да ми ја дигне колата. Шокирана сум! Апелирам да ми го вратат! Тогаш би можело се да се реши и се да биде во ред. Во спротивно, тешко нив, кои и да се! Многу сум бесна! – изјавила Дара Бубамара.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris