Month: м.г

600.jpg
Популарната пејачка е принудена да ја откаже европската турнеја поради влошената здравствена состојба, односно дијагнозата рак на дојка, болест што еднаш веќе таа успеа ја победи. –          Се чувствувам очајно што ќе морам да ги изневерам моите верни фанови кои се радуваа на турнејата. Срцето ме боли што морам да ги разочарам – напишала Анастасија […]

500.jpg
Канадскиот пејач после забавата со Ел Пејџ, отишол со неа и уште 2 девојки во хотел во Лондон каде го поминале остатокот од ноќта заедно. Џастин Бибер (18) се забавувал во вторникот во еден од лондонските клубови со година дена помладата од него манекенка Ели Пејџ, и непосредно после тоа со неа и уште 2 […]

400.jpg
Егзотичниот Calivigny остров во срцето на Карипското море ги воодушевува посетителите со пространите песочни плажи , тиркизната вода и тропската вегетација… Овој остров е идеален за сите групи на туристи, а најчести се оние кои сакаат себе си да си приуштат незаборавен одмор со пријателите, па и штотуку венчаните парови кој ја избрале баш оваа […]

300.jpg
Билкарите, народните лечители како и нашите баби  ја знаат огромната полза што човек може да ја извлече од растението – жолт кантарион. Екстрактите од жолтиот кантарион наоѓаат широка примена во фармацијата и козметиката. Депресија и мигрена Ова растение покажало многу добри резултати при лечење на депресија и мигрена. Причината се крие во една од супстанциите […]

200.jpg
Ароматични и превкусни млади компирчиња. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 600 грама млади компири 2 лажици маслиново масло 1 лимон 3 гранчиња рузмарин Сол и бибер НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Загреј те ја рерната на 230 степени Целзиусови. Исчистете те ги младите компири и ставете ги во подлабок сад. Прелијте ги со веќе зовриена вода, и почекајте повторно да […]

1001.jpg
И вие може да бидете права домаќинка и да поддготвите нешто навистина вкусно… Потребни состојки: –       ¾ шолја нутела –       ½ лажица екстракт од ванила измешана со вода –       3 кори лиснато тесто –       ¾ шолја сецкани лешници –       растопен путер –       шеќер Подготовка: Пред се одмрзнете ги лиснатите кори. Не треба да бидат ни […]

mark.jpg
По седум години брак, Марк во 2011 година се разведе од Џенифер, а оттогаш излегува само со помлади девојки. Пејачот Марк Ентони во јануари ја прекина врската со манекенката Шенон де Лима, но не губел време, сега си пронајде нова љубов. Се работи за 21-годишната Клое Грин, ќерка на Сер Филип Грин, сопственик на популарниот […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris