Month: м.г

881.jpg
Лондон – Девојче старо 13 години било киднапирано од страна на тројца мажи, а потоа ја дрогирале и силувале цели 4 дена! Суран Удин (28), Мохамед Шеик (31), и Хамза Али(38), како што се вели во обвинението, ја избрале девојката како мета бидејќи потекнувала од проблематично семејство, а ја киднапирале со цел да им биде […]

771.jpg
Американскиот милјардер и првиот вселенски турист во светот Денис Тито изјавил дека луѓето кои стојат зад проектот финансиран од страна на неговата фондација, односно 501 дневно патување на Марс, сакаат да ангажираат еден маж и една жена. Доколку ние не го реализираме ова вселенско патување до 2018, следната возможност ќе биде дури 2031 година, а […]

661.jpg
Релаксирана, кул и ретро инспирација. Она што денес ќе го видиме во најновата колекција од Marc Jacobs наменета за сезона есен 2013/14 претставува враќање кон 70-те години на минатиот век, што најногу се забележува преку ретро принтовите и класичниот крој на моделите.  

552.jpg
Во денешната статија ќе ги разгледаме воглавно кратките фризури, бидејќи тие се воедно и најсилната тенденција во доменот на фризурите сезона пролет – лето 2013та година. Како што ќе забележите во галеријата што следува најчесто станува збор за интересно оформување на косата во поглед на форма и боја со извесно ретро влијание.  

441.jpg
После убавиот надворешен изглед кај мажот, жените на второ место ги поставуваат парите, покажа најновото истражување. Според него 60% од дамите не би прифатиле да отидат на состанок со маж кој нема пари или потонал во долгови и сметки. 70% од жените дури и би раскинале со некого, ако во меѓувреме доживее финансиска незгода. Во […]

331.jpg
Парот е повторно заедно после неколку месечна пауза и информираните извори откриваат дека вљубените планираат наскоро да ја крунисаат својата љубов со брак, а свадбата според изворот ќе биде во Барбадос, месец јули. Церемонијата ќе биде доста нетрадиционална и гостите треба да бидат спремни за дрес код: „Тие сакаат многу оган и полугола послуга“, изјавува […]

221.jpg
Панамскиот дипломат Гилјермо Кочез предизвика бура со својата изјава дека претседателот на Венецуела, Уго Чавез е мртов веќе 4 дена?! Изјавата ја дал ексклузивно за CNN тврдејќи дека Чавез уште од 30 декември минатата година е во состојба на вегетација без мозочна активност и дека пред 4 дена е исклучен од апаратите кои го одржувале […]

1112.jpg
Доминик Нојбауер, студент по арабистика беше киднапиран минатата година од страна на јеменски киднапери, се појави на снимка каде во име на своите киднапери бара откуп за себе, додека еден од терористите држи пушка вперена во неговата глава. Студентот од Виена, кој заедно со уште еден брачен пар од Финска деновите околу католички Божиќ беше […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi