Month: м.г

1412.jpg
Навистина многу ме воодушеви идејава и секако дека веднаш ја споделив со вас. Од најобични апостолки кои чинат не повеќе од 100 денари можете да направите еден ваков уникатен украс за вашите нозе. Изгледа како модел од насловните страни, но ќе се уверите дека се прави многу едноставно и лесно. Сигурно имате накит што веќе […]

1313.jpg
Одлична декорација што ќе ја изработите многу брзо, а за целта ви треба парче дрво или дрвени штици споени во правоаголна или коцкаста форма, шема со мотив, што во случајов тоа е цвет и спреј во боја по избор. За подлога наместо дрво, може да изберете некој друг материјал,  ги има најразлични на пазарот. Може […]

1120.jpg
Убавината е дар од природата но многу често таа создава големи проблеми на луѓето кои ја поседуваат. За еден од главните недостатоци на убавината зборуваат холандските психолози.  Многубројни истражувања покажале дека сите убави луѓе имаат еден заеднички проблем. Тој е особено карактеристичен и најдобро се забележува во детството. Станува збор за зголемен ризик од развивање […]

1016.jpg
Жените често не се свесни колкава моќ поседуваат. Само 60 секунди се доволни за да го „запалите“ својот партнер, а ние ви откриваме како. Гола и мокра: Голото и мокро женско тело е нешто на што ниту еден маж не може да одолее. Започнете со предиграта, речете му да легне на кревет и да ве […]

919.jpg
Денес ќе се задржиме на основното правило на шминкањето – изборот на вистинските бои, односно вистинската тројна комбинација: сенка за очи, руменило и кармин. * Пред се боите треба да одговараат на вашиот тен. *Секогаш се избира еден основен акцент на лицето: или очите или устата. Во случај акцентот да бидат очите, тогаш карминот е […]

423.jpg
Потребни состојки: За тесто: 2 белки од јајца 100гр шеќер 220гр кокосово брашно 30гр пченично брашно За фил: 2 жолчки од јајца 185мл слатка павлака 185гр темно чоколадо 2 лажици коњак 185гр бело чоколадо 155гр кисела павлака Прелив: 250гр малини лажица шеќер во прав Начин на подготовка: Изматете ги белките, постепено додавајте шеќер, а потоа […]

328.jpg
Новото истражување ни носи многу вознемирувачки факти за иднината на нашата цивилизација. Се почна со трудот објавен пред повеќе од 40 години (1970) наречен „Светот на пат кон катастрофа“. Во материјалот се наведени бројни податоци како што се количината на произведената храна, популација на населението или индустриското производство, а се вели дека во 2030 година […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris