Month: м.г

naslov.jpg
Скопје 31 мај 2013 – Турскиот институт „Јунус Емре“ во соработка со Халкбанк Турција годинава започна со проект за зачувување на традиционалните турски ракотворби на Балканот. Идејата за овој проект произлегува од настојувањата да се спречи исчезнувањето на постоечките традиционални занаети и истите да се пренесат на идните генерации. Проектот треба да ја стимулира културната […]

1313.jpg
После бројни шпекулации во врска со тоа зошто актерката се откажа од снимањето на најпопуларната турска серија Сулејман Величенствениот, вистината е дека се работи за нејзината здравствена состојба и дека во моментов се наоѓа во психијатриска болница од каде се обрати на своите фанови. –          За мене ова е една лоша фаза во животот, сепак […]

1118.jpg
Не постои тренд кој Furla не го опфати за сезоната пред нас, тука се црно-белите комбинации, ригите, зелените нијанси и прозирните, пластичните ташни – се е тука! Боите се неодоливи, формите најразлични и за секого има по нешто. Било да сте бизнис дама која не се двои од лаптопот, за кој исто така има предвидено […]

1014.jpg
ПОТРБНИ СОСТОЈКИ: 700гр шеќер 200гр путер 150гр чоколадо за готвење 250гр мелени ореви 20 лажици вода 250гр мелени бисквити ГЛАЗУРА: 50гр путер 100гр чоколадо за готвење ПОДГОТОВКА: Во зовриена вода ставете шеќер и варете околу 3 минути додека да се истопи. Додадете ги мелените бисквити и малку измешајте. Додадете ги мелените ореви па се кратко […]

818.jpg
Макар и банална, вистината е дека шминката од обична жена прави убавица. Адриана Лима е супер модел која може да се пофали освен со совршено тело и после раѓањето на двете деца како и со природно убаво лице. Убавата жена е убава и без шминка! А тоа важи дупло за убавицата Андриана Лима која изгледа […]

722.jpg
Нема да е излишно ако уште еднаш повториме дека сплетената коса е идеално решение за летните месеци. Затоа денес ќе ви представиме како да направите ефикасна фризура инспирирана од Блејк Лајвли. https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=29kM6rUvRMY  

526.jpg
Еве неколку интересни факти за блондинките: Блондинките се побогати. Според статистиката тие печалат со 7% повеќе од жените со други бои коса. Глупоста на блондинките е мит. Статистиката вели дека една третина од сите членови на Менса – организација во која членуваат само луѓе со висок коефициент на интелигенција се блондинки. Мажите предпочитаат блондинки – […]

423.jpg
Жизел едноставно не изгледа како обична мајка на две деца.  Супер моделот Жизел Бундхен го покажа своето неверојатно тело на насловната од бразилскиот Вог само неколку месеци после раѓањето на ќерка и Вивиан. Тајната на убавицата освен во гените лежи и во строгиот режим кој го применува, а подразбира конзумирање здрава и органска храна и […]

225.jpg
Девојката на Алесандро Матри напаѓачот на Јувентус ги избезуми италијанските навивачи. Поради својот физички изглед веќе одамна, а од пред неколку дена поради видеото на кое плука и се брише со дрес од Интер.  

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris