Month: м.г

426.jpg
Гвакамоле е пикантен сос каде основни намирници се авокадо и лимон и повеќе зачини, а се конзумирал уште во времето на ацтеките (16 век). Подоцна станува популарен и во Шпанија. Потребни намирници: 2 зрели парчиња авокадо 1 лимон 1 мала глава црвен кромид 1 домат 1 парче лук сос Табаско сол свеж магданос по желба […]

328.jpg
Денес ќе ви претставиме неколку различни начини како да го направите својот маникир убав и оргинален, користејќи еднобојна основа и црн акцент за врвовите. Овој актуелен маникир не бара долги нокти. Може да биде направен врз сосема кратки нокти при што во случајот црните врвови ќе бидат тенки. Овој маникир наликува на класичниот француски маникир […]

230.jpg
Се покажа дека една од најсилните модни тенденции за ова лето се сребрените чевли како дел од основниот тренд кој во моментов е неприкосновен на модниот подиум – метален сјај. Металниот сјај е одлично освежување во светот на модата, но треба многу да се внимава бидејќи лесно може да премине во кич ако не се […]

140.jpg
Познатата американска пејачка и актерка Шер во текот на едно свое интервју признала дека Том Круз е еден од најдобрите љубовници што ги имала. На прашањето за нејзиниот љубовен живот, односно за најдобриот љубовник, пејачката не можела да се одлучи на кого да го даде почесното прво место, но рекла дека Том Круз е на […]

624.jpg
Има нешто труло во“ јаболкото“. Ајфон 5 е убедливо најбавниот смартфон во својата класа, покажа најновиот тест, а најбрз е Самсунг Галакси S4. Тестирале седум телефони Во тестирањето учествувале седумте најпродавани паметни уреди, а задичите биле практични како играње игри, користење различни апликации и уредување мултимедија. Се покажало дека Галакси S4 кој користи процесор 1,9 […]

524.jpg
Додека траеше концертот на Светлана Цеца Ражнатовиќ на преполно Ушче, Јелена Карлеуша на својот Твитер профил плукала по медиумите кои напишале дека на концертот на Цеца имало повеќе од 100 000 луѓе и не пропуштила прилика да ја навреди и својата ривалка, ако воопшто може да се нарече така. Jelena Karleusa @karleusastar Ma ko jebe Cecu! […]

723.jpg
Освен за топлите денови кратките фризури се одличен избор за дамите кои се презафатени во своето секојдневие и немаат доволно време да ја средуваат долгата коса. Токму затоа многу жени се обидуваат да заштедат некоја минута од своето време па се одлучуваат за кратка коса која истовремено зборува за нивната индивидуалност и стил. Модните тенденции […]

229.jpg
Новата технологија за вештачко оплодување ќе им помогне на жените со оштетени митохондри да не му ги пренесат дефектите на плодот. Од јајце клетката на жена со лоши митохондри научниците би го земале само здравиот генетски материјал. Потоа би го префрлиле во донаторска јајце клетка, со цел ембрионот да има здрави митохондри, а остатокот од […]

425.jpg
Прво што ни падна во очи е фактот колку далеку се овие супер ѕвезди од балканскиот кич на “квази“ познатите или спонзорушите накитени како пауни од глава до пети. Убавината на високиот стил е во едноставноста. Погледнете како се облекуваат дамите со стил, можеби ќе добиете инспирајција за вашата следна комбинација.  

822.jpg
И покрај тоа што кратката коса подолго време е во мода, новото истражување покажа дека претставниците на силниот пол претпочитаат да се оженат со жена со долга коса. 80% од испитаниците категорично одговориле дека жените со долги коси се многу поатрактивни. Следните важни квалитети кои се неопходни да ги поседувате пред да добиете понуда за […]

327.jpg
Американскиот Сенат го усвои долгоочекуваниот закон со кој на милиони имигранти ќе им биде овозможено да добијат американско државјанство. Покрај отварањето на вратите за 11,5 милиони имигранти кои веќе се наоѓаат во САД, овој закон ја обврзува владата да превземе нови чекори со цел спречување илегална имиграција во иднина. Законот е изгласан со 68 гласови […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris