Month: м.г

1103.jpg
Ако сеуште не сте откриле начин да ги отстраните дефектите кои ви ја намалуваат самодовербата, ние ќе ви понудиме нешто. Тренигот кој ви го претставуваме не одзема повеќе од 7 минути. Исто така е лесен и практичен и може да се прави во домашни услови. Единствено што ви треба е мотивација и малку слободно време. […]

1715.jpg
Со секоја измината година димензиите на женскиот костим за капење намалуваат. Според она што го гледаме денес тешко е да претпоставиме како изгледале убавиците пред 100 години на плажа. До 1900 година жените оделе на плажа облечени од глава до пети и носеле шапки. Кога се појавила туника до колено и без ракави тоа било […]

1616.jpg
Замокот Ниџо, древна резиденција на Токугава во стариот јапонски главен град Кјото тешко дека ќе ги остави рамнодушни луѓето кои се интересираат од јапонската култура и префинета уметност. Комплексот се состои од замок, неколку помали објекти и неколку прекрасни градини. Денес сето тоа е дел од светското наследство на УНЕСКО.      

1324.jpg
Потребни намирници: 300 гр маскарпоне или крем сирење, 3 јајца, ½ пакетче пишкоти или обични бисквити, ¾ филџан шеќер во прав, 2 капачиња амарето или рум, 1 филџан кафе, 1 супена лажица какао, 1 пакетче ванилин шеќер Одвојте ги белките од жолчките и избијте ги жолчките со шеќерот во прав. Додадете го сирењето и измешајте […]

1127.jpg
Во неколку претходни статии ви покажавме различни експерименти со најпопуларната кукла – Барби. Денес наидовме на друга гледна точка која исто ни се виде доста интересна и решивме да ја споделиме со вас. На фотографијата е прикажа споредба меѓу телото на Барби и тоа на професионален модел и како што гледате контурите доста се разликуваат […]

1018.jpg
“Бевме љубопитни да дознаеме дали мажите се привлечени од жени кои имаат конкретен стил на облекување и дали тоа влијае на нивното решение да превземат посериозни чекори. Дали ќе ве изненади или не, резултатот гласи дека најголем процент од мажите претпочитаат да стапат во контакт со жени облечени скромно или класично, отколку со разголени жени […]

925.jpg
Таа е една од најуспешните бизнис дами и супермодели и со своите 39 години изгледа дека оваа жена уште долго време ќе ги краси насловните страни и билбордите со своето совршено тело и уникатно лице. Но медиумите не еднаш ја распнуваат со своите текстови поради нејзиниот стил на облекување. Треба да признаеме дека нејзиниот вчерашен […]

831.jpg
Стајлингот кој Анџелина Џоли го избрала за премиерата на World War Z, не остави со широко отворени усти. Несомнено актерката поседува вроден стил и харизма. Убава, префинета и со велеиченствена појава – таа е една од дамите кои секогаш изгледаат фантастично независно од тоа како е облечена. На јапонската премиера на филмот Анџи се појави […]

729.jpg
Диетата дефинитивно е еден добар почеток, но за да имате убаво тело( слабо не значи убаво) треба да го комбинирате новиот режим на исхрана со спорт. Кога човек слабее кожата увиснува и се појавуваат стрии. Тоа може да се спречи ако диетата е во комбинација со физичка антивност. Важно е да спортувате додека слабеете бидејќи […]

631.jpg
Актерот Мет Дејмон признава дека се восхитува од колегата Бред Пит па во описот стигна до таму, па како на шега јавно изјави: “Го поминувам животот обидувајќи се да бидам како Бред Пит“. И покрај тоа што Дејмон е близок пријател со Бред и често го посочува како пример, тој открива дека е среќен поради […]

537.jpg
После раѓањето на малиот Џорџ некои медиуми прогнозираа дека тој може да стане жртва на киднапирање. И макар што тоа се само хипотези, родителите на третиот по ред престолонаследник на тронот – решиле да земат сериозни мерки за неговата безбедност. Според британските таблоиди малиот принц ќе биде чуван од 50 вооружани полицајци, кои ќе бидат […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris