Month: м.г

437.jpg
Линдзи Лохан конечно е слободна. Дамата успеа да издржи 90 дена во клиниката за рехабилитација и вчера го напушти медицинскиот објект во Малибу, Калифорнија со широка насмевка на лицето. Блиски на актерката која се бори со зависноста од алкохол и наркотици изјавиле дека таа ќе ги помине следните неколку дена во Лос Анџелес со експерти […]

354.jpg
Новиот документарен филм нуди нова теорија за смртта на претседателот на САД која се разликува од претходните. Џон Ф. Кенеди бил застрелан од Џорџ Хикеј кој се возел во автомобилот зад претседателот. Откако Ли Освалд почнал да пука автомобилот во кој се возел Хикеј нагло закочил, а тој случајно испукал од својата пушка се тврди […]

255.jpg
Еике Батиста, бразилски нафташ и тајкун минатата година беше на врвот на светот. Буквално. На листата на Форбс беше на 8-то место од групата најбогати луѓе во светот. Во меѓувреме изгуби над 90% од својот имот. За само 16 месеци Батиста изгубил 33 милијарди долари бидејќи вредноста на неговиот нафтен конгломерат паднала за 90% и […]

1102.jpg
Претседателот на Русија Владимир Путин не случајно се најде на чело на најголемата држава во светот. За тоа зборуваат податоците од времето кога се рушеше Берлинскиот ѕид и кога Путин имаше висок чин во КГБ. Ноќта 1989 кога е срушен Берлинскиот ѕид 5000 пијани германци со пивски шишиња во рака продреле во дворот на управата […]

1615.jpg
Резултатите од истражувањето спроведено од страна на американскиот Центар за истражување на глобалната христијанска религија на тема Христијанството во глобален контекст 1970-2020, покажува како сликата на Европа драстично се менува последниве 4 децении во текот на кои муслиманите стануваат популација која најбрзо се шири, додека процентот на христијаните останува ист. Муслиманите во 1970 година претставувале […]

1516.jpg
Ако сеуште никој не ви покажал дека постои разлика помеѓу она што го гледате во порничите и реалниот живот и ако сеуште ви е потребна дополнителна лекција, ќе ви помогне ова видео. Со помош на прехрамбени намирници, садови и куњски апарати авторите сликовито ги прикажале најголемите разлики помеѓу реалност и фикција, а притоа успеале да […]

1417.jpg
Фановите на мотори можеби се сеќаваат дека во 2003 година се појави еден интересен модел со името Tomahawk. Концепцијата за таа машина беше претставена од Dodge пред цела една деценија и од тогаш до денес моделот живее само во фантазиите на моторџиите… Dodge Tomahawk е масивен, има 4 тркала и 8,3 литров V10 мотор од […]

20.png
После 200 години историја, фотографијата располага со материјали кои остануваат вистинска мистерија до денес. Некои од овие фотографии се распространети и популарни ширум светот, но и покрај тоа ние не располагаме со одговори на прашањата како се појавиле и како да го толкуваме она што го гледаме: Марс 2004 – откриени се интересни микроскопски структури […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris