Month: м.г

342.jpg
Состојки 1 x 4kg тиква 125g путер 2 средни кромиди , излупени и ситно исечкани 1 стапче цимет свежо рендано морско оревче сол и свежо измелен црн пипер пилешка или зеленчукова коцка супа растворена во 1,7 литри врела вода 3 лажици шери Метод на подготовка Исечете го врвот на тиквата, и отстранете го семето и […]

293.jpg
Ресортот Амангири (Мирна Планина), се протега на 600 хектари во кањонот Поинт, Јужна Јута, во близина на границата со Аризона. Ресортот е сместен во заштитена долина со прекрасен поглед кон Големите скалила – Ескаланте, национален споменик. Изграден околу централен базен со спектакуларен поглед, ресортот е претопен во неговото драматично опкружување каде длабоките кањони и огромните […]

275.jpg
Маслото во кое се пржи кинеската улична храна е познато и како “канализационо масло“.  Дознајте зошто! Оваа видео снимка прикажува еден од начините за готвење кој го користат продавачите на улична храна. Верувајте, ова не е за луѓе со слаб желудник! Позната како канализационо масло, смесата во која кинеските продавачи на улична храна ги пржат […]

268.jpg
Џенифер Џонсон од САД тврди дека забременила додека гледала 3Д порно филм. Изјавила дека нема друго логично објаснување за тоа дека родила црно дете, а таа и сопругот се белци. Нејзиниот сопруг Ерик Џонсон служел војска во Ирак во времето кога детето било зачнато, а и тој исто така е белец. Откако се вратил сопругата […]

259.jpg
Јан и Лариса Марфи покажаа што е вистинска љубов. Јан доживеал тешка повреда на мозокот,  Лариса го негувала, а се венчале кога почнал да комуницира… Приказната почнува вака: Се запознале 2005 година на факултет и се забавувале десет месеци пред да одлучат да се венчаат. Меѓутоа се умешала судбината и Јан во 2006 година доживеал […]

2013.jpg
Професорот Фелипе Еван во својата книга “Вистината за холестеролот“ тврди дека зголеменото ниво на холестерол не предизвикува атеросклероза како и дека концептите за добар или лош холестерол немаат основа, а дека лековите против зголемен холестерол се безкорисни, па дури и опасни. Еван меѓутоа не е единствениот кој тоа го тврди. Пред повеќе од 20 години, […]

1717.jpg
Верувале или не, индексот на телесна тежина може многу да открие за вашите сексуални навики. На денешните современи припаднички на понежниот пол им се сервира недостижниот идеал на убавина по примерот на анорексичните манекенки. Меѓутоа вистината е дека виткото тело нема никаква врска со задоволството во кревет. Или поточно, девојките со вишок килограми имаат далеку […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris