Month: м.г

434.jpg
ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 1 чаша вода * 8 лажици несолен путер * 1/2 лажиче сол * 1 чаша повеќенаменско бело брашно (околу 15гр) * 4 поголеми јајца * 1 ½ чаша рендан кашкавал (чедар, гауда и сл.) НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Во тенџере ставете ги водата, путерот и солта да зовријат. Откако путерот ќе се стопи, […]

348.jpg
ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 1/2 ситен компир (бел или црвен) * 3 лажици маслиново масло * 1/4 лажиче сол * 1/2 лажиче црн бибер * 4 чешниња ситно исецкан лук * 4 лажици мајонез * 1 лажица лимонов сок * 1 лажиче сенф НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Загреете ја рерната на 200 степени. Компирите исечете ги на […]

2122.jpg
Филип Панајотовиќ открил во своето последно интервју дека повеќе не е во врска со Станија Добројевиќ. Младиот манекен истакнал дека се во фаза на раскинување и дека останале во коректни односи. “Искрено, ние раскинавме. Во моментов не сме заедно. Останавме во коректни односи, како двајца нормални луѓе. Едноставно, вака е најдобро за нас“ – изјавил […]

3010.jpg
Престолонаследникот Шеик Хамдан (31) се качил на една од највисоките згради во светот, Бурж Калифа. Принцот Хамдан позирал на врвот на зградата која брои 160 катови и висока е 828 метри, како дел од кампањата за домаќин на Светската изложба 2020 година. Видеото од овој подвиг е објавено откако од Парис соопштиле дека Дубаи успешно […]

2815.jpg
Пред 2 години, надвор од поголемите градови во Германија, почна дизајнирање на електричен хелихоптер, кој пред неколку дена имаше успешно полетување. Клипот на Youtube кој човекот го прикачил, изјавил дека е извонредна машина, и дека никој неможе да му плати доволно за да седне во средина на летечки блендери поврзани заедно. Германските инженери отидоа многу […]

2614.jpg
Втората генерација на познатиот теренец на Фолксваген, Тигуан ќе пристигне во 2015година, седум години од неговото прво појавување. Исто како Голф, Тигуан ќе се базира на модуларна MQB платформа, која примарно ќе порасне во големината и ќе обезбеди поголем простор на внатрешноста и поголем волумен на багажниот простор. Купувачите ќе можат да одберат една од […]

2517.jpg
Коефициентот на интелигенција во детството е дирекно поврзан со навиките на конзумација на алкохол во возрасна фаза, е заклучок на шкотските научници. Спротивно од очекувањата, повисоките резултати на тестовите за интелигенција на возраст од 10 години биле поврзани со зголемена желба за посегнување кон алкохол и проблеми со алкохол во зрели години. “Се чини дека […]

2417.jpg
Хотелскиот комплекс “Манта Резорт“ се наоѓа во непосредна близина на брегот на Танзанија, а оваа соба ќе ви овозможи единствено доживување и ќе ви овозможи да запливате со разновидниот подводен свет на Индискиот океан. Станува збор за двокреветна соба која е сместена три метри под вода и одалечена од останатиот комплекс. Кога на гостите ќе […]

2317.jpg
Супермоделот Жизел Бундхен беше уловена од страна на папараците беш шминка. 33 годишната ѕвезда била видена во вакво издание низ улиците на Њујорк. Во своето интервју Жизел објаснува дека во секојдневието практикува да не користи шминка со цел да ја остави кожата слободно да дише и да се одмори од тешкиот мејкап кој го носи […]

2219.jpg
Со поглед насочен кон празниците кои не очекуваат ви претставуваме едно инспиративно и слатко видео на бјути блогерката Ингрид. Во клипот таа создава еден убав празничен стајлинг – почнувајќи од шминката па се до последниот детаљ околу целокупниот изглед. Сметате дека е рано за празнични подготовки? Само гледајте колку брзо ќе поминат деновите до Нова […]

2121.jpg
Причината поради која девојката излегува од класацијата е сомнежот дека имала хируршка интервенција. Социјалните мрежи се преполни со докази кои тврдат дека носителката на титулата Мис Универзум станала најубава жена на светот со измама. Во договорите на кандидатките стои дека се толерира единствено и само природна убавина и секави пластични операции се забранети. Круната за […]

2018.jpg
Разголените фотографии на Џенифер Лопез станаа интернет хит, откако се појавија низ социјалните мрежи. На некои од нив актерката е скроз гола и како што изгледа, овие фотографии не се обработени.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi