Month: м.г

2814.jpg
Секојдневно гледаме парови кои изгледаат многу среќни. Без разлика на возраста. Внатрешно си велиме “само тие знаат како им е дома”. Па ако навистина се чувствуваат токму така, како изгледаат? Да, имаат рецепт. Погледнете го. Имаат јасна претстава еден за друг од самиот почеток Без маски, без крајни претерувања, без грди лаги. Вљубување си е […]

2715.jpg
ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 225гр путер * 225гр шеќер * 4 јајца * 50гр брашно * 225гр мелени бадеми * 1 кора и сок од 1 лимон ЗА СИРУПОТ: * сок од 1 лимон * 50гр шеќер ПОДГОТОВКА: Загреjте ја рерната на 160 степени. Калапот за печење подмачкајте го и наросете го со брашно. Со миксер […]

2613.jpg
ПОТРЕБНИ СОСОТОЈКИ: * 500гр карфиол * 1/2 филџан пармезан * сол * бибер ПОДГОТОВКА: Загрееете ја рерната на 180 степени. Премачкајте го садот за печење и рамномерно распоредете го претходно обарениот карфиол. Ставете сол и бибер. Печете во рерна околу 40 минути. Отако карфиолот ќе се испече, поросете со пармезан.

На Јутјуб каналот на блогерката Лилит Мун наидовме на уште едно корисно видео за разубавување. Во него е презентирана постапката за изработка на ефектна Новогодишна фризура, која ветува дека ќе стане магнет за очите на многумина. Погледнете ги видеото кое ќе ви покаже како да ја стилизирате косата на овој начин. Пријатно гледање дами! httpv://www.youtube.com/watch?v=4aO5tYDAZJY […]

2417.jpg
Снегулки и снешковци… се сместија на удобните топли џемпери, кои во овие празнични денови станаа апсолутен must-have. На наша среќа, понудата на овие џемпери е одлична, па не ни останува ништо друго освен да ја погледнеме галеријата и да го одбереме оној кој најмногу му одговара на нашиот стил и сензибилитет, а потоа прво во […]

2322.jpg
За успешно намалување на килограмите не секогаш е најважно намалувањето на внесот на калориите, туку значајна улога игра и изборот на храна која лесно се вари. Посебно внимание треба а се посвети на одбирањето на намирници и начинот на нивно приготвување. Антицелулитната диета има за цел да му помогне на телото да се ослободи од […]

2223.jpg
Исламистичкиот водач Доку Умаров се заканил дека ќе го спречи одржувањето на Олимписките игри во Сочи. Овој самопрогласен емир на Кавказ стои зад самоубиствените бомбашки напади во московското метро во 2010 година, кога погинаа најмалку 40 души, а повредени беа повеќе од 100 лица и додава дека тој стои и зад нападите во јануари следната […]

2126.jpg
Самсунг неодамна објави видео во кое е претставена нивната визија за екраните од иднината. Прикажани се нивните нови концепти: екрани на филџан за кафе, екрани на плакари, прозорци, и слично, но и идеја за тоа како ова може да се реализира. Какво е вашето мислење за оваа визија? Дали ви изгледа привлечно, или заплашувачки? httpv://www.youtube.com/watch?v=Iz6KvO-Gvcc

2018.jpg
Особено ако во осумдесетите сте биле деца, вкусовите кои тоа време беа достапни, сега веќе не би одговарале на нашите разгалени вкусови рецептори, но со оглед на тоа дека повеќе ги нема, дозволено ни е да се присетиме на она најдоброто што во минатото сме го вкусиле. Имаме тука по нешто и за повозрасните – […]

1720.jpg
Стив Јамамото (сега веќе бивш) вработен во “Доминикс“ , Чикаго, суспендиран е од работа откако на Јутјуб објавил шеговито видео каде ја критикува фирмата која е сопственик на ланец продавници за кои работел. Неговото видео било толку успешно што веќе вториот ден од објавувањето, а воедно и негов последен работен ден, му стигнално писмо за […]

1621.jpg
После долгиот судски спор за тоа на кого ќе припадне старателството над синот Александар, изгледа дојде на ред и поделбата на имотот, а според неофицијални информации, Северина на суд ќе бара половина од богатството на Милан Поповиќ кое се проценува на неколку стотини милиони евра. “Според хрватскиот закон ако живееш со партнерот две години во […]

1523.jpg
Соланата е создадена за индустриско производство на сол. Овој процес бара неколку езера за испарување каде водата се префрла од едно во друго, се додека последното езеро во низата не стане сосема заситено од растворените соли. Целиот процес на испарување започнува во пролет, а солта од последното езеро се вади во есен во процесот кој […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi