Потполно слеп вози скејт

4 февруари, 2013
skejt

Фасцинантно и трогателно видео кое прикажува слап студент како ужива во скејтбординг во близина на својата куќа во Чикаго, стана вистински хит откако се појави на интернет.

Во него главна улога има Томи Керол кој е роден со тумор во очите, и ослепел кога имал само две години. Овој студент на Универзитетот Нортвестерн воси скејт од 10 години, а за да процени што се случува првенствено се потпира на сетилото за слух, пренесува Daily Mail.

“Се што правам во скејтбордингот се базира на слухот. Го слушам звукот на тркалата за да проверам дали дали има нешто на патот и добијам чувство за насока”, изјавил и додал: “Мислам дека сите би требало да знааат дека сè се случува со причина и дека секогаш постои начин да се надминат пречките. Треба само доволно да сакате. ”

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi