Најмоќното видео кое вреди да го погледнете!

30 ноември, 2013
6

Запомнете, бидејќи ова е многу важно да се знае, искуството на среќата е искуство на душата, што е само резултат на смиреност, мир на умот. Среќата не е во објектите (луѓето, предметите, настаните, итн.) надвор од нас, ниту пак од мислите кои излегуваат од нас. Сета релативна среќа која што ќе се појави како последица на остварување на таквите желби поврзани со надворешните објекти и нашите мисли, исто така ќе исчезне кога ќе го изгубиме дадениот објект, или ќе се заситиме од него.

Ако трајната среќа не е во објекти надвор од нас, или во нашите сопствени мисли, туку во изворот на нашето вистинско битие што е во нас, не надвор од нас, тогаш треба да се упатиме во оваа насока, кон центарот (изворот) што не е надвор во светот околу нас, туку во самите нас.

http://www.youtube.com/watch?v=KopmSpe33Eg

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi