31-ви мај е Меѓународниот ден на блондинките

31 мај, 2013
5

Еве неколку интересни факти за блондинките:

Блондинките се побогати. Според статистиката тие печалат со 7% повеќе од жените со други бои коса.

Глупоста на блондинките е мит. Статистиката вели дека една третина од сите членови на Менса – организација во која членуваат само луѓе со висок коефициент на интелигенција се блондинки.

Мажите предпочитаат блондинки – или барем 76% од нив. На подсвесно ниво тие ја асоцираат русата коса и сините очи со ангелска нежност и чистота.

Според психолозите дамите со руси коси се посреќни. Тоа се должи на повеселиот карактер и позитивен став кон светот и животот.

Русокосите почесто се сметани за секс симболи. Според експертите објаснувањето е дека плавушите секогаш се во центар на вниманието, бидејќи окото несвесно е привлечено од посветлите нијанси.

 

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi