Кога Мануел стана Лулу: Шестгодишно момче добило нов идентитет како девојче!

30 септември, 2013
12

Лулу од Буенос Ајрес родена е како момче со име Мануел. Меѓутоа Мануел повеќе сакал да си игра со кукли и со девојчиња, и кога зборувал за себе, зборувал во женски род.

Бидејќи аргентинскиот закон дозволува менување на полот без хируршка операција или психијатриска дијагноза, Мануел добил лична карта на име Лулу.

Според зборовите на нејзината мајка Габриела, Лулу избрала да биде спротивен пол веднаш штом почнала да зборува и од својата четврта година инсистирала да се вика Лулу.

Терминот трансродни се однесува на оние личности кои се идентификуваат со полот спротивен од полот со кој се родени.

Личната идентификација со спротивниот пол стручно се нарекува дисфорија.

Lulu: Transrodna devojčica kojoj je odobren novi identitet

Mali Manuel nikad nije mogao da prihvati da je dečak

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi