Најавуваме крај на светот за 18 години!

30 април, 2013
3

Новото истражување ни носи многу вознемирувачки факти за иднината на нашата цивилизација. Се почна со трудот објавен пред повеќе од 40 години (1970) наречен „Светот на пат кон катастрофа“.

Во материјалот се наведени бројни податоци како што се количината на произведената храна, популација на населението или индустриското производство, а се вели дека во 2030 година не очекува целосен колапс на економскиот систем.

Проблемот е во тоа што сите нови индикатори сосема се поклопуваат со овие прогнози што значи дека со голема сигурност можеме да тврдиме дека навистина црно ни се пишува.

Доколку сегашниот конзуматорски тренд продолжи со исто темпо не ни бега колапс на економијата, опаѓање на светската популација и многу сериозни глобални проблеми како војна и локални конфликти. Природата едноставно не може да обезбеди доволно ресурси за таков раст и тоа е неминовна последица што ќе се случи најдоцна до 2030 година.

Научниците велат дека е возможно и друго сценарио кое ќе ја спаси планетата и населението, но под услов на темелна измена на правната регулатиува, поефикасна индустрија и многу штедлива економија. Што значи дека за 18 години ќе бидеме или многу бедни но живи, или пак мртви на мртва планета.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi