Науката предвидува: Подгответе се, доаѓа зима долга и студена!

31 март, 2013
12

Врвни научници предупредуваат дека светот го очекуваат децении климатски хаос!

На светот му предстојат децении турболентни временски непогоди. Според зборовите на професорот Бедингтон, временската инерција на климатскиот систем значи дека гасовите од стаклената градина кои денес се таложат во атмосферата, ќе имаат големо влијание на временските услови во нарадните 25 години.

Климатските промени за кои се зборува веќе се очигледни во видот на нагли временски промени. Според неговите зборови, тоа јасно ја илустрира состојбата во Англија, каде минатата година имаше суша и екстремна количина дождови.

Џон Бедингтон тврди дека светот со зголемувањето на бројот на жители ќе има огромни проблеми и со храната, со вода и со обезбедување на енергија, а дека овие проблеми ќе бидат уште поизразени поради климатските промени кои ќе настапат.

Да речеме, Артктикот се загрева многу побрзо од другите делови на светот, токму како што предвидеа научниците кои се занимаваат со климата, констатира Бедингтон.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi